امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147198
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 19
حلیمه عالی نماینده نماینده زهک، زابل و هیرمند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار ...

حلیمه عالی نماینده نماینده زهک، زابل و هیرمند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت:‌ باید به مسئولان سازمان محیط زیست یادآوری کرد که سیستان هم جزئی از سرزمین ایران است.

وی افزود: خطاب به خانم ابتکار رئیس سازمان محیط زیست می‌گویم سال پیش که به سیستان آمدید و مانور سیاسی میان دوستان خود راه انداختید، فکر نکردید که مردم سیستان یک سال بعد از شما می پرسند که یک سال گذشت، آیا شما یک هکتار از 500 هزار هکتار هامون را احیا کردید؟

بر اساس این گزارش، دریاچه هامون نقش بسیار مهمی در خنک کردن آب و هوای منطقه در زمان وزش بادهای 120 روزه داشت، اما با خشکیدگی تالاب هامون حجم زیادی از رسوبات و شن‌های خشک شده کف دریاچه هامون و رودخانه هیرمند تا حدود 300 کیلومتر به همراه باد به حرکت درآمده و موجب افزایش گرد و غبار و آلودگی هوا در منطقه شده است که در بسیاری از موارد این آلودگی از 5 برابر حد بحران نیز فرا رفته و لذا موجب تهدید حیات انسانی و جانوری و عارضه‌های پوستی، چشمی و ریوی شده است. همچنین به گفته نماینده زابل در مجلس در 6 ماهه اول سال 92، 2 تا 3 هزار خانوار از منطقه سیستان به دلیل خشکسالی مهاجرت کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار