امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14720
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۴
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جواد جهانگیر‌زاده نماینده مردم ارومیه در تذکری آئین‌نامه‌ای در جلسه علنی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جواد جهانگیر‌زاده نماینده مردم ارومیه در تذکری آئین‌نامه‌ای در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس با استناد به ماده 18 آئین‌نامه داخلی مجلس به سوگند اعضای هیئت رئیسه برای رعایت عدالت اشاره و از عملکرد محمد دهقان انتقاد کرد.

وی افزود: بنده به آقای دهقان رای دادم. ایشان عزیز است و او را دوست دارم اما عملکردشان در هیئت رئیسه درست نیست بارها درخواست تذکر داشته‌ام و حتی خدمت ایشان هم رسیدم اما ایشان به اشتباه اسم بنده را حذف کردند.

وی در ادامه با اشاره به بررسی لایحه اصلاح قانون نظام صنفی گفت: ما روز گذشته لایحه‌ای را بررسی کردیم که شورای نگهبان به آن ایراد وارد کرده بود که چرا نظر قوه قضائیه اخذ نشده است.

وی با بیان اینکه در لایحه اصلاح قانون نظام صنفی باید نظر کمیسیون قضایی و حقوقی اخذ شود، گفت: در مواد 38،40، 41 و 42 این لایحه مباحث حقوقی و قضایی مطرح شده است در حالی که اعضای این کمیسیون نظری درباره لایحه ارائه نکرده‌ است.

جهانگیرزاده می‌گفت: این لایحه در صورت تصویب ممکن است با ایراد شورای نگهبان همراه شود. پس بهتر است کمیسیون حقوقی و قضایی درباره لایحه نظر دهد.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده مردم ارومیه گفت: بحثی که شما در مورد آقای دهقان مطرح کردید تصور درستی نبود چرا که بنده به ایشان عرض کردم که تذکر‌ها بعد از سخنان موافقان و مخالفان مطرح شود.

وی درباره لایحه نظام صنفی گفت: این لایحه به کمیسیون اقتصاد ارجاع شده و در این کمیسیون به کمیسیون‌های فرعی از جمله کمیسیون اجتماعی و حقوقی ارائه شده است اما اینکه آن کمیسیون‌ها نظر ندادند نمی‌توانیم بیش از این معطل بمانیم.

لاریجانی با بیان اینکه لایحه نظام صنفی در کمیسیون اقتصادی ماه‌ها مورد بررسی قرار گرفته است از نمایندگان خواست به نظرات همکاران خود احترام بگذارند و در عین حال قیاس این لایحه با لایحه قاچاق کالا و ارز را که اعاده شده از سوی شورای نگهبان بود را نادرست خواند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار