امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147201
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اد رویس» رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در یادداشتی در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اد رویس» رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در یادداشتی در روزنامه آمریکایی & laquo;واشنگتن‌تایمز» اتهاماتی را به حزب‌الله وارد کرد و گفت که قبل از حادثه 11 سپتامبر 2001، حزب‌الله در مقایسه با دیگر سازمانهای تروریستی، مسوول کشته شدن بسیاری از آمریکایی‌ها بود.
وی ادامه داد که ائتلاف حزب‌الله و ایران در سوریه فعال است و به دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه کمک می‌کنند و گفت که ایران در حال سازماندهی شیعیان عراق است و منافع آمریکا را در عراق تضعیف می‌کند.

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه به حمایت ایران از انصارالله یمن اشاره کرد و گفت که آمریکا به این حقیقت توجهی ندارد که ائتلاف ایران و حزب‌الله به سرعت در حال گسترش و تضعیف منافع آمریکا و همپیمانان این کشور در خاورمیانه است.

رویس ادامه داد که دولت آمریکا ظاهراً توجهی به این موضوع ندارد مذاکرات هسته‌ای با ایران موجب می‌شود که با کاهش تحریم‌ها، میلیاردها دلار و زیرساخت‌هایی به ایران پاداش داده شود که این زیرساخت‌ها برای ساخت تسلیحات هسته‌ای لازم است و حال باید حزب‌اللهی را تصور کرد که توسط یک ایران هسته‌ای مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی بعد از آنکه به  تمامی این موارد اشاره کرد، گفت که دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا نباید در مذاکرات هسته‌ای با ایران به دنبال یک توافق بد باشد و نباید به دنبال هر توافقی باشد که قابلیت تسلیحات هسته‌ای ایران را به طور کارآمد از بین نبرد و ثروت بادآورده مالی را در اختیار قرار دهد که تهران برای حزب‌الله یک برنده تلقی شود.

رویس ادامه داد که رئیس‌جمهور آمریکا همچنین می‌تواند از لایحه بین‌المللی جلوگیری از تأمین بودجه حزب‌الله حمایت کند. این لایحه که به زودی به کنگره می‌رود تحریم‌های جدیدی را علیه تاجران و شرکت‌هایی تحمیل می‌کند که با حزب‌الله همکاری داشته باشند. لایحه مذکور سال گذشته میلادی در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب درآمد اما در سنا متوقف شد.

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد که اوباما باید به وضوح سیاستی را اجرا کند که از طریق حمایت از شرکای عربی خود، نفوذ ایران و حزب‌الله در سراسر خاورمیانه را کاهش دهد که این بدان مفهوم است که در اختیار آنها کمک امنیتی و حمایت سیاسی قرار دهد.

رویس در پایان اینگونه نتیجه‌گیری کرد که سیاست دولت اوباما در خاورمیانه برای همپیمانان و بسیاری از نمایندگان کنگره موجبات نگرانی را فراهم آورده است اما هنوز وقت هست که با کمک یکدیگر به خاطر امنیت آمریکا، اسرائیل و همپیمانان آمریکا در خاورمیانه، این سیاست را تغییر داد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها