امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147225
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۹
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله سید احمد علم‌‌الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری با حضور در نشست ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله سید احمد علم‌‌الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری با حضور در نشست سه هزار نفری مسئولان بسیج دانشجویی که صبح امروز در مصلی تهران برگزار شد، پیرامون موضوع انقلابی بودن و انقلابی ماندن به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه گاهی انقلاب اسلامی را با نظام اسلامی مورد اشتباه قرار می‌دهند، گفت: واقعیت آن است که نظام ابزاری در استخدام انقلاب است و سکویی برای گسترش انقلاب در فضای جهانی است.

وی افزود: انقلاب ما در راستای انقلاب ابراهیم و از نوع انقلاب اسلامی پیامبر است،  حضرت موسی مسئله‌ای که با بنی‌اسرائیل داشت بر سر انقلابی ماندن آنان بود و بعد از پیروزی انقلاب ما نیز همین مسئله برای ما به وجود آمد.

امام جمعه مشهد در ادامه گفت: ملی‌گراها در نماد دولت موقت به امام می‌گفتند ما شاه را از مملکت بیرون کردیم و حال در چارچوب این مملکت زندگی می‌کنیم و با همه تعامل می‌کنیم و به برون کشور نیز کاری نداریم.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: بینش دومی که بعد از انقلاب وجود داشت همان بینش امام بود که می‌فرمود انقلابی که انجام داده‌ایم پایان نپذیرفته و باید استمرار پیدا کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی دوم ابرقدرت‌ها به دنبال تقسیم جهان با ابزار دموکراسی و آزادی بودند، اظهارداشت: دموکراسی را علم کردند تا همه نیروهای بومی و ریشه‌دار کشور را از بین ببرند، اصل آزادی را نیز مطرح کردند تا فرهنگ‌های قومی را از بین ببرند حال با انقلاب اسلامی این نقشه آنان از بین رفت.

وی ادامه داد: جاده‌ای که استکبار بعد از جنگ جهانی دوم برای خود ترسیم کرد با انقلاب ما به بن‌بست رسید و دیگر دنیای استکبار نمی‌تواند با ابزار نظامی و سیاسی به جاده خود برگردد. به همین خاطر به ترورسیم متوسل شده است.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه ترسیم مسیر آینده جهان توسط اسلام خواهد بود، گفت: دشمن به این موضوع بیش از ما معتقد است.

البته در این راه شکور بودن که از عناصر انقلابی ماندن است باید اولویت ما باشد که یکی از مؤلفه‌های آن بصیرت است.

وی با بیان اینکه باید جریاناتی که در داخل نقش دشمن را اجرا می‌کنند بشناسیم، گفت: راهبردهای سیاسی ما از آموزه‌های پیامبر است که می‌فرمایند من فتنه‌ها را از داخل خانه‌های شما می‌بینیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امروز ما از هجمه بیرونی دشمن ضربه نمی‌خوریم چراکه نهایت زور دشمن بیش از این نیست که به اسم اسلام گروه تکفیری و تروریسی بسازد که آبروی اسلام را ببرد و یا حداکثر کاریکاتورسازی انجام دهد اما آنچه مهم است مسئله فتنه داخلی است که دشمن از درون ما را هدف قرار می‌دهد که ما هنوز مبتلا به این مسئله هستیم.

علم‌الهدی با بیان اینکه انقلابی ماندن در قشر نخبه جامعه ما تضمین نشود ما شکست می‌خوریم، گفت: ما بر سر مسئله وزارت در دولت و وکالت در مجلس با کسی دعوا نداریم اما بر سر مسئله ارزش‌های انقلاب، دین و مشروعیت حاکمیت الهی در این نظام می ایستیم.

وی افزود: ما آنجا که افرادی بخواهند به شکل فتنه از دروازه‌های مردم سالاری دینی این نظام وارد شوند در داخل کشور پیاده نظام دشمن شوند، می‌ایستیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه میدان اولیه جنگ در این جبهه دانشگاه است، گفت: جبهه مقدم در دست شما دانشجویان بسیجی است که باید این مقابله را ادامه دهیم. امروز روزی نیست که بسیج دانشجویی اجازه دهد عنصر وابسته سکولار و ضد ارزشی دانشگاه را ملعبه کند و اهانت به رهبری را در دانشگاه مطرح کند تا بخواهد صلابت ستون نظام اسلامی را از بین ببرد.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا گفت: رهبری با این نامه راه را به ما نشان داده از اینکه باید وارد میدان شویم و تنها به بیانیه دادن و محکوم کردن اکتفا نکنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: باید امروز این لشگر را (بسیج دانشجویی) توسعه دهیم تا در دانشگاه خلعی به وجود نیاید که جریانات غیرارزشی بتوانند از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها