امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147228
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۹
تعداد بازدید: 157
عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درخصوص نظر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نسبت به فعالیت ...

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درخصوص نظر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نسبت به فعالیت موسسه اعتباری توسعه، اظهارداشت:‌ ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نظر خود را راجع به موسسه اعتباری توسعه اعلام کرده و نحوه اجرای آن در اختیار بانک مرکزی است زیرا ستاد، تصمیمات کلی را اتخاذ می‌کند.

وی افزود: تصمیم کلی ستاد این بود که اگر بانک یا موسسه‌ای به دلیل تخلف یا هر مساله دیگری باید منحل شود، به‌گونه‌ای این انحلال انجام شود که برای مردم مشکلی به وجود نیاید. به همین دلیل موسسه باید در یک نهاد مالی بزرگ و قوی ادغام شود تا برای مردم نگرانی ایجاد نشود.

به گفته یوسفیان ملا این مصوبه ستاد مشمول همه موسسات مالی، صندوق‌های قرض‌الحسنه و شرکت‌های بیمه‌ای می‌شود که نهاد ناظر تصمیم به انحلال آن می‌‌گیرد.

عضو ناظر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در پاسخ به این سوال که برای موسسه اعتباری توسعه چه تصمیمی گرفته شده است، گفت: همین تصمیم برای موسسه توسعه گرفته شد؛ وقتی بانک مرکزی به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اعلام کرد می‌خواهد در آن موسسه اقداماتی انجام دهد،‌ ستاد تصویب کرد که انحلال موسسه توسعه مشروط به ادغام در بانک بزرگ و توانمند است.

به گزارش فارس، شورای عالی بیمه هم مصوبه‌ای برای بیمه توسعه داشت. براساس این مصوبه، همه سوابق و اسناد مربوط به حقوق و تعهدات بیمه‌های مذکور در اختیار شرکت سهامی بیمه ایران قرار خواهد گرفت و شرکت سهامی بیمه ایران رسیدگی و پرداخت خسارت‏‌های معوق شرکت بیمه توسعه را با تملک اموال و دارایی‏های این شرکت، عهده‏‌دار خواهد شد.

انتهای پیام/آ

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها