امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147233
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۹
تعداد بازدید: 168
حسینعلی حاجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به سؤالی درباره خبر مبنی بر تبدیل سازمان محیط‌ زیست به وزارتخانه، اظهار ...

حسینعلی حاجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به سؤالی درباره خبر مبنی بر تبدیل سازمان محیط‌ زیست به وزارتخانه، اظهار کرد: تعداد قابل‌ توجهی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی امضاهای طرحی را جمع‌آوری کردند که به‌ موجب آن سازمان حفاظت محیط‌ زیست زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی خواهد شد.

وی با اشاره به انتقادات گسترده وکلای ملت به عملکرد سازمان محیط‌ زیست، افزود: اهمیت موضوعات محیط‌ زیست و اقلیم این نکته را به ما گوشزد می‌کند که باید به‌ صورت گسترده و جدی‌تر به موضوعات مرتبط با آن بپردازیم.

عضو هیئت‌ رئیسه کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس با اشاره به برخی آسیب‌های محیط زیستی به کشورمان از جمله ریزگردها تصریح کرد: مجلس همواره در مباحث مرتبط با محیط‌ زیست حساس بوده و به دنبال یاری‌رسانی برای بهبود وضعیت محیط‌زیستی کشورمان است.

وی درباره دلایل ارائه این طرح که سازمان حفاظت محیط‌ زیست زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی شود، گفت: زمانی که سازمان حفاظت محیط‌ زیست زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد، مجلس می‌تواند به‌ صورت جدی‌تر بر این مجموعه نظارت و امور آن را به‌ صورت دقیق‌تری رصد کند، در صورت تصویب این طرح وزیر جهاد کشاورزی نیز باید پاسخگوی نمایندگان مجلس باشد.

* بیش از 1000 تسهیلات ارزان قیمت مسکن در بودجه سال آینده در نظر گرفته‌ شده است

حاجی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد تصویب کلیات بودجه 824 هزار میلیارد تومانی سال آینده کشور، ادامه داد: موافقتم با بودجه سال آینده از آنجا نشأت می‌گیرد که به واقعیت نزدیک است.

وی اضافه کرد: به همراه سایر اعضا مجمع نمایندگان استان در تلاشیم که سهم اصفهان را از بودجه سال آینده دو چندان کنیم.

عضو هیئت‌ رئیسه کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس با بیان اینکه شاخص افزایش تورم در سال آینده را نمی‌توان به بودجه گره زد، ادامه داد: برخی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بودجه 94 دیده می‌شود اما این بدان معنا نخواهد بود که تمام گزارش کمیسیون تلفیق منطبق با سیاست اقتصاد مقاومتی باشد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در جزئیات بتوانیم با استفاده از نقطه نظرات بودجه سال آینده کشور را به سیاست‌های کلی اقتصادی مقاومتی نزدیک کنیم، بیان کرد: به عنوان ضعف سهم اشتغال در بودجه سال آینده مقداری کم‌رنگ‌تر شده اما به‌ عنوان یک نکته مثبت، در خصوص مسکن قدم‌هایی خوبی از جمله یک‌هزار و 300 میلیون تومان تسهیلات ارزان‌ قیمت در نظر گرفته شده است.

حاجی تصریح کرد: قدم مثبت دیگری که در بودجه سال آینده کشور برداشته شده موضوع فروش اوراق مشارکت به صورت (ریالی- ارزی) برای سرمایه‌گذاری و توسعه میادین مشترک نفتی و گاز بوده است.

وی در پایان گفت: برخی پروژه‌های ملی شهرستان‌های شاهین‌شهر، میمه و برخوار که در سال گذشته در قسمت جدول 20 بودجه آمده بود امسال نیز در تلاشیم برای تکمیل آنها اعتباراتی را دریافت کنیم.

انتهای پیام/63048/ر

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها