امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147236
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۹
تعداد بازدید: 26
محمدرضا محسنی ثانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه ملاحظات زیادی در برخورد با پرونده‌های مفسدان اقتصادی صورت ...

محمدرضا محسنی ثانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه ملاحظات زیادی در برخورد با پرونده‌های مفسدان اقتصادی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: در کشور ما قوانین خوبی در برخورد با کسانی که از قانون تخطی و تخلف می‌کنند، وجود دارد اما متاسفانه در برخی از موارد شاهد هستیم که در برخورد با این افراد اغماض انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه قانون برای همه افراد یکسان است و با هر کسی که تخلف و فساد در هر بعدی دارد باید برخورد جدی صورت گیرد، تصریح کرد: از جزء تا کل یک مجموعه حکومتی در برابر قانون یکسان هستند و نباید طوری عمل شود که در حین برخورد با این فرد متخلف اطاله‌ای صورت گیرد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با گلایه‌مندی از برخی برخوردها با متخلفان از سوی دستگاه‌های نظارتی خاطرنشان کرد: گلایه‌مندی ما از این است که چرا در هنگام روشن شدن تخلف از سوی یک مسئول با وی برخورد جدی نمی‌شود و وقتی فرد به سطوح عالیه‌ای از مسئولیت رسید در سیستم رسیدگی به پرونده این فرد اطاله صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه امروز در برخورد با پرونده‌های متخلف ملاحظات زیادی صورت می‌گیرد، گفت: پرونده مهدی هاشمی و رحیمی از نمونه‌های بارز این ملاحظات هستند.

وی با بیان اینکه با افراد در هر جایگاهی که هستند باید با قاطعیت برخورد شود، ادامه داد: متاسفانه از این ملاحظاتی که در پرونده برخورد با هاشمی و رحیمی صورت گرفته در کشور زیاد است و همین مسائل سبب شده تا مردم نسبت به مبارزه با فساد اقتصادی بی‌اعتماد شوند.

محسنی ثانی با بیان اینکه هرچه بعد مسئولیتی افراد سنگین‌تر شود، برخورد قانونی باید شدیدتر باشد، اظهار داشت: باید نسبت به برخورد با این افراد در اسرع وقت اقدام شود نباید ملاحظات و اغماضی نسبت به آنها صورت گیرد.

 رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه متاسفانه امروز برنامه مشخصی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور نداریم، عنوان کرد: یکی از راهکارهایی که می‌توان با این پدیده شوم مبارزه کرد مشخص کردن بسترهای لازم برای این کار است.

وی با بیان اینکه برای مبارزه با فساد اقتصادی موجود در کشور باید به ساختار مناسبی دست پیدا کنیم، ادامه داد: اجرای نادرست سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سیستم معیوب بانکی در کشور سبب ایجاد برخی از این فسادها در کشور شده است.

انتهای پیام/3138/ط30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها