امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147244
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۹
تعداد بازدید: 293
محمدحسین نقوی‌ حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی ...

محمدحسین نقوی‌ حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ درباره اقدام اخیر اتحادیه اروپا و انگلیس در بازگرداندن تحریم‌ها علیه شرکت ملی نفتکش ایران گفت:‌ مطابق توافقنامه ژنو کشورهای 1+5 تعهد دادند که به صورت انفرادی یا دسته‌جمعی هیچگونه تحریمی علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال نکنند و حتی تحریم‌های موجود هم گسترش پیدا نکند، بنابراین راه برای هر نوع تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران به لحاظ مفاد توافقنامه ژنو مسدود است.

وی افزود: متأسفانه غربی‌ها دولت‌های عهدشکنی هستند که به هیچ وجه به توافقنامه‌ها متعهد نیستند.

نقوی‌ حسینی اظهار داشت:‌ آمریکایی‌ها چندین بار بر خلاف توافقنامه ژنو دست به تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران زدند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اقدامات اخیر اتحادیه اروپا و انگلیس به صراحت خلاف توافقنامه ژنو و نشان‌دهنده این است که در اروپا و آمریکا عزم و اراده راسخی برای ادامه مذاکره و به نتیجه رسیدن آن وجود ندارد.

نماینده مردم ورامین در مجلس گفت:‌به نظر می‌رسد اروپا و آمریکا به دنبال بهانه‌هایی هستند که به هر شکلی از میز مذاکره کنار بکشند، ولی خود آنها به خوبی می‌دانند که اگر اروپا و آمریکا میز مذاکرات را ترک کنند جامعه جهانی راجع به آنها چه قضاوتی خواهد کرد و قطعا افکار عمومی متوجه خواهند شد که مقصر عدم توافق نهایی ایران و 1+5، غربی‌ها هستند.

نقوی‌ حسینی در پایان اظهار داشت: غرب به جای اینکه میز مذاکرات را ترک کند در حال برهم زدن قواعد بازی و مذاکره است تا به خودی خود مذاکرات به بن‌بست برسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها