امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147249
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۹
تعداد بازدید: 135
حسن بهشتی‌پور کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره اقدام اخیر ...

حسن بهشتی‌پور کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره اقدام اخیر اتحادیه اروپا و انگلیس در بازگرداندن تحریم‌ها علیه شرکت ملی نفتکش ایران گفت: اقدام اتحادیه اروپا و انگلیس خلاف جهت تفاهم و توافق مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 محسوب می‌شود.

وی افزود: اقدام اخیر اتحادیه اروپا و انگلیس نشان دهنده این است که غرب نمی‌خواهد به سمت تفاهم و توافق حرکت کند.

بهشتی‌پور اظهار داشت: اقدام اخیر اتحادیه اروپا در بازگرداندن تحریم‌های رفع شده علیه شرکت ملی نفتکش ایران، اگرچه خلاف توافقنامه ژنو نیست، ولی این اقدام اروپا با اهداف توافقنامه ژنو که به دنبال توافق جامع در مسئله هسته‌ای است، مغایرت دارد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل خاطرنشان کرد: برقراری تحریم یکی از شرکت‌های ایرانی از سوی اتحادیه اروپا، نقض تعهدات توافقنامه ژنو است.

وی گفت: به نظر می‌رسد که غرب اراده‌ای برای توافق ندارد و به دنبال کارشکنی و عدم توافق در تفاهم نهایی در مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 است و هم اکنون این موضوع از سوی اروپا و آمریکا غالب بر قضایا شده و توانسته بر اوضاع و احوال مذاکرات تاثیر منفی بگذارد.

بهشتی‌پور در پایان افزود: اقدام اخیر اتحادیه اروپا و انگلیس در بازگرداندن تحریم لغو شده شرکت ملی نفتکش ایران منفی و قطعا مخل روند مذاکرات محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها