امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147290
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری در حاشیه نشست 3 هزار ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری در حاشیه نشست 3 هزار نفری مسئولان بسیج دانشجویی با حضور در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: امروز دانشگاه‌های ما با فضایی روبرو هستند که اقتضاء می‌کند بسیج دانشجویی یک راهبرد عام را در دست گیرد که برگزاری چنین نشستی نیز در همین راستا تبیین می‌شود.

وی در ادامه پیرامون انتخاب رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: مجلس خبرگان رهبری مجلسی است که از نخبگان فقیه و مجتهد تشکیل شده و ریاست این مجلس به عنوان یک مدیریت ویژه خیلی مسئله مهم و سنگینی نیست و این مجلس مانند مجلس شورای اسلامی نیست و وظایف مجلس خبرگان محدود به تعیین، انتخاب و نظارت بر رهبری است.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: افراد این مجلس نخبه‌ترین و با قداست‌ترین افراد در کشور هستند و مدیریت چنین مجلسی چندان سنگین نیست که از فرد خاصی با تخصص ویژه‌ای برخوردار باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: کسی که می‌خواهد ریاست خبرگان را داشته باشد باید برتری‌های ثبوتی و اثباتی نسبت به سایر اعضاء داشته باشد و اعضاء وی را با یک امتیاز بیشتری نسبت به خود در حوزه عدالت، فقاهت و سوابق انقلابی بپذیرند، انتخاب رئیس مجلس خبرگان به بینش فرد فرد اعضای خبرگان است و مؤلفه ویژه‌ای ندارد.

آیت‌الله علم‌الهدی در ادامه با بیان اینکه اصول بسیج دانشجویی چشم‌دوختن به قدم‌های رهبری و گوش فرا دادن به سخنان رهبری است، گفت: تعیین اصول سیاست خارجی جزء وظایف رهبری است و طبیعی است بسیج دانشجویی در مقام پاسداری از این اصول اقدام کند.

وی گفت: مقام معظم رهبری آنچه که در خصوص مذاکرات گفته‌اند باید انجام شود و دیپلمات‌های ما در همه فعالیت‌هایشان باید این سخنان را رعایت کنند، اصول راهبردی مقام معظم رهبری در تمام ارتباطات دیپلماسی دیپلمات‌های ما در عرصه دیالوگ با طرف مقابل باید رعایت شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: بسیج دانشجویی نیز این موارد را رصد می‌کند و هرکجا تخطی دید روشنگری می‌کند و به متولیان امر تذکر می‌دهد، ما شاهدیم که بسیج دانشجویی قوی‌تر از سایر اقشار بسیج است و همیشه در جلوی صف قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها