امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147303
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری در ادامه برنامه‌های ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری در ادامه برنامه‌های خود در سفر به کشور عراق، ظهر امروز (سه‌شنبه) در دیدار سیدعمار حکیم، رئیس مجلس اعلای عراق با اشاره به نقش پراهمیت مرجعیت شیعه در ناکام گذاشتن داعش اظهارداشت: یکبار دیگر نقش مرجعیت شیعه در تاریخ بر همگان مشخص و بر همگان آشکار شد که فتوای مرجعیت شیعه چگونه می‌تواند در بزنگاه‌ها موثر باشد و همه بخوبی دیدند که این فتاوا چگونه توانست مردم را به صحنه آورد تا توطئه داعش را خنثی کند.
معاون اول رئیس‌جمهور از پدیده داعش به عنوان جریانی خطرناک یاد کرد و گفت: داعش امروز بدنبال لطمه زدن به اعتبار اسلام است و در تمام دنیا چهره اسلام را چهره‌ای خشن جلوه می‌دهد.

وی با بیان اینکه مردم عراق در حقیقت به نیابت از همه مردم دنیا در حال مبارزه با داعش هستند، گفت: همه کشورها باید از مردم عراق در این زمینه حمایت کنند.

جهانگیری در ادامه با تاکید بر اهمیت گسترش روابط اقتصادی میان ایران و عراق اظهارداشت: ایران و عراق فرصت‌های فراوانی برای کارهای جدی و گسترش همکاری‌ها دارند و می‌توانند در زمینه‌های مختلف از جمله نفت، گاز، صنعت، برق و راه با یکدیگر همکاری کنند.

رئیس مجلس اعلای عراق نیز در این ملاقات نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از عراق را نقشی ویژه و پراهمیت خواند و بر لزوم گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور تاکید کرد.

عمار حکیم با بیان اینکه روابط تهران ـ بغداد دارای ابعاد استراتژیک است، گفت: رابطه میان دو کشور رابطه‌ای مستحکم و ناگسستنی است.

وی وجود عتبات مقدسه در این کشور و نیز تعلق خاطر دو ملت به اهل بیت را فرصت و زمینه‌ای برای تعمیق روابط دو کشور برشمرد و گفت:‌ ایران و عراق از فرصتی طلایی در مقطع فعلی برای تعمیق روابط برخوردار هستند.

رئیس مجلس اعلای عراق با اشاره به ظرفیت‌های فراوان عراق برای توسعه و گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران ،خاطرنشان کرد: امروز انگیزه خوبی در میان مسئولین دو کشور برای گسترش مناسبات وجود دارد و ما باید از این فرصت‌ها حداکثر استفاده را ببریم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها