امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147307
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی طی پیامی به کنگره بزرگداشت شهیدان سید نورالدین و سید فخرالدین رحیمی

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی طی پیامی به کنگره بزرگداشت شهیدان سید نورالدین و سید فخرالدین رحیمی خدمات این دو نماینده شهید را در پیشبرد اهداف نظام موثر دانست و گفت: نقش آنان در ترویج اصول دینی و روش های مبارزه با ظلم و عصیانگری و دفاع از حق و حقیقت در میان مردم غیور لرستان مثال زدنی است.
 متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:
شکوفایی شجره طیبه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یکی از رخدادهای مهم در جهان که تحولات شگرفی را به دنبال داشت و باعث بروز موج بیداری اسلامی و آزادیخواهی در بین سایر ملل گردید؛ حاصل جانفشان، ایثار و از خودگذشتگی چهره های درخشان و ارزشمند ملت شریف ایران است.
جای جای این سرزمین قهرمان پرور مهد تربیت و کانون رشد و بالندگی مردان و زنان سرافرازی است که با اتکا به قدرت ایمان و توکل به خداوند متعال توانستند از آرمان های انقلاب دفاع کنند و در برابر تهدیدات و تحریم های دشمنان با پایداری و مقاومت ایستادند و جان بر کف او هیچ تلاش و کوششی دریغ نکردند. استان سلحشور و قهرمان خیز لرستان کانون تجلی و پایمردی مردم بی ادعایی است که در طول تاریخ شجاعت و وفاداری خویش را در دفاع از ارزش های نظام جمهوری اسلامی در تمامی عرصه و صحنه ها به اثبات رسانده اند.
وجوه چهره های درخشان روحانی و دینی و انقلابی در این استان همواره مثال زدنی و برجسته بوده که هدایت و طلایه داری آنان، زمینه ساز حضور درخشان و همراهی مردم لرستان با انقلاب و آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری بوده است. شهیدان بزرگوار سید فخرالدین و سید نورالدین رحیمی به عنوان دو شخصیتی برجسته جلوه هایی از همین افتخارآفرینی مردم لرستان در دفتر تاریخ انقلاب اسلامی است.
این دو شهید بزرگوار که تربیت یافته خاندان روحانی و مکتب اهل بیت می باشند با برگرفتن از علوم و معارف دینی و مکتبی به چهره هایی متعهد و مبارز تبدیل گشته و توانستند نقش فراوانی در خدمت به انقلابی و نظام ایفا کنند.
این شهیدان بزرگوار با انجام اقدامات تشکیلاتی، تدریس و تبلیغ علوم اسلامی و انقلابی و همچنین با پذیرش اعتماد مردم در انجام وظیفه نمایندگی مجلس شورای اسلامی منشاء اثرات و خدمات فراوانی در پیشبرد اهداف نظام در استان لرستان بوده اند و سرانجام نیز در راه خدمت به مردم به شهادت رسیدند. نقش آنان در ترویج اصول دینی و روش های مبارزه با ظلم و عصیانگری و دفاع از حق و حقیقت در میان مردم غیور لرستان مثال زدنی است و چه شایسته و متبرک است که می توان از این دو شهید به عنوان فخر لرستان و مظهر درخشندگی در این خطه نام برد.
سلام و درود خداوند به همه شهیدان بزرگوار ملت ایران، درود و رحمت خداوند به تمامی شهیدان سرافراز استان لرستان و سلام و رحمت خداوند به شهیدان سید فخرالدین و سید نورالدین رحیمی که با نثار خون خود صلابت و پایمردی مردم را به جهانیان نشان دادند.
برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا فرصت مغتنمی است که در آن می توان به بازخوانی و تبیین شخصیت و وجوه فکری و اعتقادی این عزیزان پرداخت.
در خاتمه ضمن تجلیل از دست اندرکاران برگزاری این همایش معنوی و ارزشمند، امیدوارم همه ما بتوانیم در پیروی از آرمان های شهدا موفق و سربلند باشیم.
علی لاریجانیرئیس مجلس شورای اسلامی
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها