امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147313
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌،الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت عصر صحن علنی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌،الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت عصر صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری آئین‌نامه‌ای گفت: تذکر من ماده 25 آیین‌نامه داخلی است که بیان می‌دارد رئیس و سایر اعضای هیات رئیسه در مقابل اجرای قانون در برابر مجلس مسئولیت مشترک دارد.
وی افزود: درباره آنچه در زمینه اداره کردن مجلس اتفاق می‌افتد همه اعضا مسئولیت مشترک دارند؛ در بند «ق» و «ل» تبصره 5 که مورد بحث بود تشخیص شخصی آقای رئیس این بود که مغایرت با برنامه پنجم توسعه ندارد من با  جنابعالی و دبیران محترم که صحبت کردم تصریح دارم که مغایرت دارند.
وی گفت:‌من استدعا می‌کنم در هیات رئیسه بحث که ده ها میلیارد دلار پولی که ما محافظت کردیم که صندوق به جایی ندهد و ضابطه‌ای داشته باشد که بخش‌های غیر دولتی بتوانند از آن استفاده کنند و هدر نرود در هیات رئیسه اگر به اجماع رسیدید که مغایر برنامه است و رای دو سوم می‌خواهد دوباره در صحن مطرح شود.
بر اساس این گزارش باهنر که ریاست جلسه را بر عهده داشت  در پاسخ گفت: زمانی که ما به عنوان خدمتگزار پشت این تریبون می‌نشینیم وقتی که تذکر و یا اخطار می‌شنویم به تشخیص خودمان عمل می‌کنیم و آن موقع نمی‌توانیم با هیات رئیسه و نمایندگان محترم مشورتی بکنیم.
وی ادامه داد: وظیفه شرعی و قانونی ما این است که در آن لحظه به تصمیم و نظر کارشناسی که رسیدیم عمل کنیم و الزامی هم نداریم که به نظر همکاران عمل کنیم.
باهنر در ادامه گفت:‌اگر جایی اخطار قانون اساسی داده می‌شود و رئیس جلسه وارد می‌داند طبق آئین‌نامه مکلف است از مجلس سوال کند در غیر اینصورت در تذکرات آئین‌نامه‌ای و اخطارهای قانون اساسی رئیس جلسه به تشخیص خود عمل می‌کند.البته این موردی است که ما در جلسه هیات رئیسه بر روی آن بحث می‌کنیم اما در آنجا هم اینگونه نیست و که رئیس و نواب مجلس مکلف باشند به نظر جمع عمل کنند ممکن است نظر دیگران را بشنوند اما نظر کارشناسی خود را اعمال می‌کنند چرا که چاره‌ای نیست و راه برون‌رفتی از آن نداریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها