امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147323
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مصطفی ده‌مرده‌ای رئیس بیمارستان شهید مطهری در نشست خبری چهارمین همایش کشوری سوختگی گفت: بیمار سوختگی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مصطفی ده‌مرده‌ای رئیس بیمارستان شهید مطهری در نشست خبری چهارمین همایش کشوری سوختگی گفت: بیمار سوختگی هزینه‌بر است و پولی که بابت هتلینگ یک بیمار از بیمه می‌ گیریم 200 هزار تومان است. در حالی که فقط بانداژ وی و پانسمان وی 300 هزار تومان هزینه دارد که این دو رقم به هیچ وجه با یکدیگر تناسب ندارند.

وی افزود: تعرفه‌های حوزه سوختگی باید به صورت واقعی دیده شود هر چند که طرح تحول برای سوختگی کمک خوبی بوده است و بیمه پول برخی از پانسمان‌ها را پرداخت می‌کند و تا حدی اگر به نیازمندان تخفیف بدهیم این تخفیف را جبران می‌کند.

ده‌مرده‌ای خاطرنشان کرد: بسیاری از افرادی که به علت سوختگی به ما مراجعه می‌کنند افغان هستند که برای این افراد نمی‌توانیم از بیمه استفاده کنیم اما به لحاظ اخلاقی مجبور به پذیرش و درمان آنهاییم و تنها کمک حال ما در این زمینه خیرین هستند.

وی گفت: هفته قبل 40 درصد بیماران بستری در بخش مردان افغانی بودند که قطعاً به هیچ وجه توسط بیمه پوشش داده نمی‌شوند.

رئیس بیمارستان شهید مطهری خاطر نشان کرد: بیمار سوختگی باید ویژه دیده شود و این ویژه دیده شدن به معنای پرداخت هزینه بیشتر است. ما در کشور جراحانی داریم که نه تنها از نظر دانش فنی چیزی کم ندارند بلکه از نظر تجربی نیز از سایر کشورها پیش هستند.

ده‌مرده‌ای گفت: بیمارستان مطهری 117 تخت فعال دارد که این 117 تخت همگی بستری نیستند بلکه تخت‌های اتاق عمل و ریکاوری نیز جز تخت‌های فعال محسوب می‌شوند.

وی گفت: تخت‌های بیمارستان سوختگی ویژگی خود را دارند یعنی باید هر تخت در یک اتاق قرار گیرد که دارای حمام باشد و 2 پرستار برای خدمت رسانی به وی حضور داشته باشند تا عفونت از بیماری به بیمار دیگر منتقل نشود.

وی گفت: چنانچه اتاق‌های ما یک تخته شود تا حد زیادی می‌توانیم مرگ و میر را کاهش دهیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها