امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147325
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار قضایی اعزامی به لرستان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله آملی لاریجانی در سفر استانی خود به لرستان در کنگره فخر نور

به گزارش خبرنگار قضایی اعزامی به لرستان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله آملی لاریجانی در سفر استانی خود به لرستان در کنگره فخر نور یادواره برادران شهید فخرالدین و نورالدین رحیمی ضمن گرامیداشت یاد شهیدان روحانی  و تشکر از مسئولان استانی و مسئولان عالی قضایی گفت: هیچ کلامی بالاتر از کلام حق نیست و هیچ قولی کاملتر از قول حق نیست و خداوند سخنش هزل نیست و در آن باطل نیست.

وی افزود: خداوند در سوره طارق به آسمان و زمین قسم می‌خورد که قول او بین حق و باطل فاصله ایجاد می‌کند و فرقان است.

خداوند می‌فرمایند کسانی که در مسیر حق کشته شده‌اند آنها را اموات نگویید بلکه آنها زنده هستند و در نزد خدا روزی می‌خورند و از فضل الهی مسرورند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه شهیدان زنده‌اند، گفت: کسانی که فقط انسان را در گوشت و پوست و استخوان درک می‌کنند چطور می‌توانند حیات بعد از موت را درک کنند کسی می‌تواند شهادت را درک کند که به حقیقت انسانی معرفت داشته باشد قرآن مملو از یقین به حق و آخرت است.

آملی لاریجانی ادامه داد: ایمان به خداوند و ایمان به آخرت در بسیاری از آیات قرآنی تذکر داده شده و خودشناسی و معرفت نفس شناختن خود انسانی است. شهید با دریدن پرده‌هایی که در مقابل چشمان ما است خود را به قرب الهی وصل می‌کند. کفار هم بعد از موت باقی‌اند اما چه بقایی در صورتی که شهدا در عندالله باقی هستند.

وی اظهار داشت: شهدا راهی را طی کردند که خداوند این راه را امضا و تائید کرده است و امروز هم ما آثار وجودی شهدا را در جامعه خودمان درک می‌کنیم.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: استقلال سیاسی، پیشرفت دین و نقش کشور ما در منطقه و دنیا بر مدار خون شهدا و رهبری‌هایی که به آن جانفشانی‌ها تکیه زده بود می‌چرخند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به بسیج شدن دنیا برای حمایت از صدام در جنگ 8 ساله علیه ایران اذعان کرد: زمانی امام راحل فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و این یک واقعیت بود.

وی با اشاره به مطالبی که وزارت امور خارجه آمریکا درباره امور داخلی کشور ما و قوه قضائیه مبنی بر اینکه بعضی افراد نباید در حصر باشند گفت: امروز ما به وزارت امور خارجه آمریکا و بالاتر از آن به رئیس جمهور آمریکا می‌گوییم که شما هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید تمام شد آن دورانی که کشور را به شما فروخته بودند. امروز این مردم نمی‌گذارند شما در امور داخلی‌اشان دخالت کنید.

وی افزود: ما در قوه قضائیه بنایمان احقاق عدالت است و برای حق متعال و وظایف انسانی خودمان به سمت عدالت می‌رویم کسانی که در این کشور فتنه را برپا کردند راه را برای اجانب باز کردند و باید رفتار با آنها تحت ضابطه و قانون باشد و ما آن را قبول داریم نه بر اساس آن چیزهایی که نابخردان در بیرون کشور می‌گویند.

وی اظهار داشت: امروز اتکا به خون شهدا بزرگترین امانتی است که در اختیار ما است و باید از آن دفاع کنیم.

وی در تشریح وظایف روحانیت گفت: روحانیت سه وظیفه مهم دارند که عبارت است از فهم معارف دینی، فهم قرآن و معارف اهل بیت که یک وظیفه بزرگ برای ما است و باید در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم کسب معارف در زمان ما از واجبات است و باید پاسخگوی پرسش‌های نسل جدید باشیم.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت:‌اسلام‌هراسی‌ای که امروز در کشورهای غربی دارد تبلیغ می‌شود ریشه‌اش در تشنه بودن انسان‌ها به معارف دینی است.

وی با اشاره به اینکه داعش مخلوق دولت‌های استکبار است گفت: چه نفاقی از این بالاتر که آنها خود داعش را به وجود آوردند و الان با هم اجتماع می‌کنند که آن را از بین ببرند.

آملی لاریجانی افزود: واجب دیگر تبلیغ صحیح دین است که ما باید زبان افراد امروز را بشناسیم.

وی در تشریح وظیفه روحانیت گفت: وظیفه سوم انجام وظایف عملی است. ایران برخی از وظایفی را که مقرر کرده است را تنها روحانیت می‌تواند آن را انجام دهد از سویی راهنمایی مردم در مسیر صحیح ارزش‌های الهی است و برملا کردن چهره فتنه از وظایف روحانیت است.

آملی لاریجانی خاطر نشان کرد: ما امروز وارث نظامی هستیم که شما نمی‌توانید مانند آن را در هیچ کجای دنیا پیدا کنید حضرت امام (ره) نظامی را پایه‌گذاری کرد که مبتنی بر احکام الهی و مردم سالاری دینی بود.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه اکثر روحانیت زندگی ساده‌ای دارند گفت: همه آنچه که گفتیم در یک مسیر تحقق و معنا پیدا می‌کنند و آن مسیر اخلاق و معنویت است ما راهی جز انابه به حق نداریم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها