امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147326
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، مهناز احمدی‎دستجردی پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‎فقیه در گلستان اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، مهناز احمدی‎دستجردی پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‎فقیه در گلستان اظهار کرد: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‎دهند باید از این ظرفیت به صورت درست و بهینه استفاده شود.

وی بر لزوم توانمندسازی و بهره‎گیری از ظرفیت 50 درصدی بانوان در آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: دستیابی به توسعه متوازن در جامعه نیازمند برنامه‎ریزی است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه 64 درصد ورودی دانشگاه‎ها را بانوان تشکیل می‎دهند، افزود: در برخی استان‎های بزرگ نیروی انسانی خانم 60 الی 70 درصد است لذا با وجود این نیروی انسانی نمی‎توانیم چشمهای‌مان را ببندیم و در تصمیم‎گیری‎ها از آنان استفاده نکنیم.

احمدی‎دستجردی با اشاره به اینکه سخنان امام راحل از اوایل انقلاب حجت را برای ما تمام کرده است، خاطرنشان کرد: اعتقاد امام خمینی (ره) این بود که دوش به دوش مردان از ظرفیت بانوان نیز استفاده شود و امیدواریم خواسته امام در جامعه جاری و ساری باشد.

وی ظرفیت بانوان را در اداره مدارس مثبت ارزیابی کرد و گفت: اعترافی که مدیران‌کل همواره اذعان می‎کنند این است که به واسطه بانوان مدیر با مشکلات کمتری مواجه هستیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش خواستار استفاده از ظرفیت بانوان در تصمیم‎گیری‎ها و سیاست‌گذاری‎های کشور شد و خاطرنشان کرد: از طریق این مهم می‎توان توسعه متوازن را در جامعه ایجاد کرد.

احمدی‎دستجردی ادامه داد: توازن و تعادل شعار دولت روحانی است، ما زمانی می‎توانیم این شعار را محقق کنیم که از همه ظرفیت‎های جامعه استفاده شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت بانوان فرهنگی جامعه کم نیست، خاطرنشان کرد: اگر مساعدت، همکاری و معاضدت علما در این زمینه بیشتر شود راه برای بزرگان آموزش و پرورش هموار می‎شود.

انتهای پیام/83001/ز30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها