امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147330
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، رحیمی رئیس حفاظت و اطلاعات ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، رحیمی رئیس حفاظت و اطلاعات سازمان زندان& zwnj;ها در نشست دو روزه رؤسای ادارات ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات و رؤسای ادارات حفاظت و اطلاعات زندان‌های سراسر کشور بر نقش نهادهای نظارتی در توسعه ارزش‌های دینی در سازمان ها تأکید کرد.

وی با اشاره به اهداف تشکیل این نشست گفت: این نشست یک گام مهم در توسعه علمی و ساختاری نهاد‌های نظارتی در سازمان زندان‌ها است که امیدواریم ماحصل آن همگرایی و هم افزایی بیش از پیش این دو نهاد باشد.

رحیمی با تأکید بر اینکه نظارت و فعالیت حفاظتی یک فرآیند علمی است، گفت: باید در دنیای امروز بسیار هوشمندانه عمل کنیم چرا که در غیر این صورت عوامل آسیب‌ زای احتمالی شرایط را به نفع خود تغییر خواهند داد، خصوصاً اینکه زندان یکی از نهادهای پر آسیب است که در آن صیانت از نیروی انسانی و مصون سازی محیط یک فرآیند روزمره و مستمر است.

وی با تأکید بر سرمایه انسانی، گفت: حقیقت این است که بیشترین سرمایه ما نیروی انسانی است و ما وظیفه داریم از این سرمایه به نحو شایسته صیانت کنیم و باید این باور را در سازمان تقویت کنیم که نهادهای نظارتی یک عامل صیانت کننده در برابر آسیب‌ها برای نیروی انسانی است.

رئیس حفاظت و اطلاعات سازمان زندان‌ها پیشگیری را یک اصل ثابت شده خواند و گفت: در هر سازمانی آسیب‌های احتمالی قابل پیش بینی است که در درجه اول وظیفه ما از بین بردن موقعیت‌های آسیب زا و پیشگیری از تخلفات احتمالی است چرا که دین اسلام بر حفظ آبروی افراد تأکید دارد.

رحیمی مهم‌ترین شرط موفقیت نهادهای نظارتی را ایجاد اعتماد متقابل عنوان کرد و گفت: اگر در ایجاد اعتماد متقابل موفق باشیم می‌توانیم نظارت مستمر و نظارت اثر بخش داشته باشیم و ایجاد اعتماد در گرو رفتار ماست، چرا که بهترین راهنما رفتار و عملکرد خود ماست.

وی هم دلی را رمز موفقیت دوایر نظارتی در ایجاد هم‌گرایی و هم افزایی سازمانی دانست و گفت: وقتی هدف هر دو نهاد حفظ ارزش‌ها و توسعه فرهنگ ارزشی در سازمان است پس باید عملکردها و نظارت‌ها نیز به این سمت سوق داده شود که به نیروی انسانی به عنوان یک ارزش بنگریم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار