امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147331
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 116
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی فراتی در جمع مدیران

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی فراتی در جمع مدیران بازرسی و حقوقی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، به ابعاد نظارت و بازرسی در حکومت امیرمؤمنان علی(ع) پرداخت و گفت: از 79 نامه نهج البلاغه 11 نامه با کلمه « بلغنی» یعنی «به من گزارش شده است» آغاز شده و این نشان می‌دهد که امام، بازرسینی در اقصاء نقاط حکومت اسلامی داشته و عملکرد کارگزاران را گزارش می‌دادند.
وی با اشاره به نامه ایشان به «شریح قاضی» گفت: امام می‌فرمایند که به من گزارش شده خانه‌ای خریده‌اید به این مبلغ و با این مشخصات و هشدار می‌دهند که اگر با من مشورت می‌کردی، این خانه را نمی‌خریدی و شؤون قضاوت را رعایت نکردی.

سرپرست سازمان قضایی استان تهران ادامه داد: آن حضرت در نامه‌ای دیگر کمیل بن زیاد را توبیخ می‌کند که چرا حوزه استحفاظی‌اش را ترک کرده و موجب نفوذ و ضربه دشمن شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین فراتی فراهم شدن سه شاخصه مهم را در نظارت‌ها ضروری دانست و گفت: نظارت پنهانی موجب خواهد شد که برخورد کارگزاران با مردم اصلاح، امانتداری مراعات و از به وجود آمدن شبکه‌های باندی در یک مجموعه جلوگیری شود.

وی گفت: سهل انگاری و کوتاهی حتی یک نفر ممکن است فاجعه عظیمی را به بار بیاورد و زحمات مجموعه‌ای را هدر دهد.

این مقام قضایی با بیان این که نقاط قوت نهادها و سازمان‌ها در بازرسی‌ها باید برجسته شود، تصریح کرد: بیان نکات مثبت و تشویق مجموعه‌های موفق باید در اولویت کار بازرسی قرار گیرد، سپس متناسب با ضرورت به نکات منفی پرداخته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین فراتی تأکید کرد: بازرسی‌ها باید اقدامات خود را رصد کنند و آثار و نتایج کار خود را ببینند تا از بازخورد کار خویش مطلع شوند.

وی تأکید کرد: اعتماد کارکنان به بازرسی موجب بر طرف شدن سوء ظن و بدگمانی می‌شود و بازرسی‌ها راحت‌تر می‌توانند وظایف خود را انجام دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار