امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147336
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، مهناز احمدی‎دستجردی ظهر امروز در نشست با نخبگان دانشگاه فرهنگیان شهرستان گرگان که با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، مهناز احمدی‎دستجردی ظهر امروز در نشست با نخبگان دانشگاه فرهنگیان شهرستان گرگان که با محوریت & laquo;انقلاب اسلامی، سبک زندگی و خانواده» برگزار شد، اظهار کرد: از 70 میلیون جمعیت کشور حدود 75 درصد آن در اختیار آموزش و پرورش است که این قدرت عظیم را هیچ دستگاهی در اختیار ندارد، لذا با برنامه‎ریزی و همسو کردن خانواده و مدرسه می‎توان بسیاری از مشکلات و آسیب‎ها را کاهش داد.

وی یکی از مشکلات مهم در جامعه را در همسو نکردن خانواده و مدرسه دانست و تصریح کرد: با هم‎افزایی و همدلی می‎توان در یک راستا حرکت کرد تا با بهره‎گیری از ظرفیت‎های موجود نهایت استفاده صورت گیرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش برخورداری از یک خانواده الگو و متعالی را در داشتن ویژگی‎هایی نظیر عقلانیت، معنویت، محبت و صداقت برشمرد و افزود: یکی از دلایلی که طلاق روانی در خانه‎ها حاکم شده، این است که جسم افراد در کنار هم است، اما روح آنها در جای دیگری سیر می‎کند و مشغول ماهواره، شبکه‎های اجتماعی و ... شده است.

احمدی‎دستجردی بیان داشت: در شبکه‎های مجازی عضو شوید، درباره آن بیشتر بدانید، معلمان باید به علم روز مسلح باشند اما مدیریت آن مهم است، مسائل مثبت این وسایل را توجه کنیم و از مسائل منفی آن نیز غافل نشویم، برخی خانواده‎ها بدون آنکه علم و اطلاعات استفاده از شبکه‎های اجتماعی را بدانند با ورود در آن به مصیب‎هایی دچار شدند.

وی معاضدت را از دیگر ویژگی‎های یک خانواده متعالی بیان کرد و گفت: معاضدت و همکاری خانواده در تربیت و اداره امور بسیار مهم است در غیر اینصورت کانون خانواده متزلزل می‎شود، معاشرت، مقاومت و مدیریت داخل منزل نیز باید به عنوان مسائل اساسی مورد توجه باشد.

باید حرف زدن را تعطیل کرده و مفاهیم اسلامی را در رفتارهایمان نشان دهیم

مشاور وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه با خشونت و تحکم نمی‎توان حجاب و نماز خواندن را در جامعه نهادینه کرد، بیان داشت: ما برای تربیت اصلا نباید حرف بزنیم، باید حرف زدن را تعطیل کرده و مفاهیم اسلامی را در رفتارهایمان نشان دهیم، خیلی بد است که درباره مفاهیم اسلامی حرف بزنیم اما رفتارمان به گونه‎ای دیگر باشد.

احمدی‎دستجردی ادامه داد: اگر عقلانیت محور خانواده قرار گرفت و احساس حاکم نشود، خط قرمزها را نشان دهیم تا وقتی فرزندان ما در جامعه ورود می‎کنند، کمتر مورد آسیب قرار بگیرند.

وی بیان داشت: در جامعه با یکسری تعارض، تضاد و تنش‎هایی مواجه هستیم که بخش زیادی از آن مسائل به خانواده، مسائل اجتماعی و محیط همسالان برمی‎گردد.

نقش زنان در مشارکت اجتماعی با اما و اگرهای زیادی مواجه است

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هنوز در جامعه ما نقش زنان در مشارکت اجتماعی با اما و اگرهای زیادی مواجه است، خاطرنشان کرد: خانواده به عنوان یکی از محورهای اساسی شناخته شده و دولت‎ها را مکلف کرده است که برای ایجاد، حفظ و تحکیم آن برنامه‎ریزی کنند.

احمدی‎دستجردی گفت: سند چشم‎انداز جمهوری اسلامی ایران به تائید مقام معظم رهبری رسیده است که در برش‎های پنج‎ساله از این سند 20 ساله به خانواده توجه ویژه شده است، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید زیادی به خانواده دارد و در قرآن کریم نیز به این مهم اشارات زیادی شده است.

وی با طرح این موضوع که چرا با وجود این همه اسناد متقن و قرآنی هنوز در جامعه مشکل داریم، ادامه داد: اگر در کشور یک خط و مسیر انتخاب شود و بزرگان نظام در مدارس هدف مشترکی دنبال کنند به موفقیت خواهیم رسید.

بودجه آموزش و پرورش کفاف مشکلات را نمی‎دهد

مشاور وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه برنامه‎های این نهاد تربیتی باید معطوف به درون مدرسه شود، ابراز داشت: ما باید تربیت را به درون مدرسه بکشانیم و نقش و مشارکت خانواده را در تحقق مسائل تربیتی کمرنگ نبینیم.

احمدی‎دستجردی با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش کفاف مشکلات را نمی‎دهد، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید به سمت کیفی‎سازی حرکت کند.

انتهای پیام/83001/ب40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها