امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147338
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش فارس، محسن نایبی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران درخصوص برگزاری نخستین دوره نمایشگاه مشارکت تولیدکنندگان ایرانی در صنعت مترو گفت: ...

به گزارش فارس، محسن نایبی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران درخصوص برگزاری نخستین دوره نمایشگاه مشارکت تولیدکنندگان ایرانی در صنعت مترو گفت: در این دوره 70 شرکت داخلی حضور پیدا کرده‌اند و تلاش می‌ کنیم جذب توان تولیدکنندگان داخلی و استفاده از دانش دانشگاه‌های کشور را در صنعت مترو مورد استفاده قرار دهیم.

وی افزود: در حال حاضر حدود 20 درصد از قطعات عظیم این صنعت توسط صنعت‌گران داخلی تولید می‌شود البته باید به این نکته نیز توجه داشت که در دنیا هیچ کشوری تولید تمام تجهیزات مترو را به صورت بومی ندارد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران درخصوص فعالیت شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه نیز گفت: تقریبا از هر سه بخش ریلی قطارها یعنی بخش زیربنایی که مسائل مربوط به ریل و اعتبارات مترو را شامل می‌شود و بحث ساخت ایستگاه‌ها که از مسائل بسیار حیاتی و دانش‌های پیچیده مترو است، در این نمایشگاه حضور پیدا کرده‌اند.

نایبی با اشاره به نیاز صنعت متروی کشور در تامین تجهیزات به صورت بومی گفت: در حال حاضر صنعتگرانی که بنا به نیاز به سراغ تامین قطعات خودرو رفته‌اند، با اعلام نیازی که توسط شرکت مترو انجام شده، به سمت صنعت مترو سوق پیدا می‌کنند. قطعا این همکاری به نفع این صنعت‌گران خواهد بود زیرا که صنعت مترو روز به روز در حال گسترش است.

وی با اشاره به راه‌اندازی متروی شهرهای مشهد، شیراز، تبریز ، قم و اصفهان در آینده‌ای نزدیک گفت: قطعا با راه‌اندازی مترو این کلانشهرها، آنها نیز نیازمند حضور صنعتگران در این عرصه خواهند بود. شرکت مترو تهران نیز به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده در صنعت متروی کشور آماده همکاری با صنعتگران داخلی است. قطعا این صنعتگران با شناسایی نیازهای متروی تهران می‌توانند گام به این عرصه بگذارند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران تاکید کرد: اگر قطعات موردنیاز شرکت متروی تهران مطابق استانداردهای موجود توسط صنعت‌گران داخلی تولید شود، متروی تهران نیز اولویت خود را برای عقد قرارداد، صنعتگران داخلی و استفاده از توانمندی‌های داخل کشور قرار می‌دهد.

حمایت جدی از تولید کنندگان داخلی برای خودکفایی در صنعت مترو

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در بازدید از "اولین نمایشگاه مشارکت تولید کنندگان ایرانی در صنعت مترو" از جدیت مدیران شهری برای خودکفایی در تولید داخلی قطعات مترو خبرداد.

سید جعفر تشکری هاشمی  با حضور در اولین نمایشگاه مشارکت تولیدکنندگان داخلی در صنعت مترو، ضمن بازدید از غرفه های شرکت کننده در این نمایشگاه در خصوص توان متخصصان داخلی گفت: در حال حاضر پست های برق، هواسازها و بسیاری از تجهیزات در بخش ساخت و توسعه مترو در داخل کشور تولید می شود و واگن ها هم با توجه به تکنولوژی بالا حدود 60 درصد توسط متخصصین ایرانی و کارخانجات سازنده قطعات مترو در ایران ساخته می شوند.

وی ادامه داد: همچنین بدنه واگن های یک و دو طبقه شامل اتاق تجهیزات و برخی از تجهیزاتی که در این واگن ها انجام می گیرد نیز به کمک متخصصان داخلی ساخته شده است .

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر با کمک بیش از 100 شرکت، تولید قطعات مترو صورت می گیرد افزود: تمام تلاش مدیریت شهری بر آن است تا در این بخش به خودکفایی کامل برسیم.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حال حاضر 1200 واگن در تهران وجود دارد ولی پایتخت به بیش از 3 هزار واگن نیاز دارد.

وی با اشاره به گسترش مترو در شهرهای شیراز، اصفهان، مشهد، تبریز و برخی شهرهای دیگر ادامه داد: با برگزاری این نمایشگاه ها صنعتگران فرصت دارند تمام توان خود را برای فعالیت متخصصان داخلی به کار گیرند.

تشکری هاشمی تصریح کرد: بازار ایران باید این توان ها را جذب کند و علاوه بر این باید صادرکننده انرژی نیز باشیم.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه در بخش صنعت مترو دانش آموخته زیادی داریم و باید تلاش کنیم به سمت خودکفایی برویم گفت: در بخش صنعتی به استقلال رسیده ایم و نباید بگذاریم اقدامات سختگیرانه داخلی برای رسیدن به هدف مانعی به وجود بیاورد.

به گفته وی هم اکنون در بخش واگن های خودکشش بیش از 50 درصد صرفه جویی ارزی شده است و در بخش واگن های دوطبقه حدود 70 درصد از خروج ارز از مرزهای کشور جلوگیری به عمل آمده است.

وی خاطرنشان کرد: باید به جایی برسیم که هیچ ارزی از کشور برای تولید صنعت خارج نشود.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها