امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14734
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۵
تعداد بازدید: 81
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، شرکت NEC از ساخت فناوری جدیدی خبر داده است که می‌تواند صدای باد در محیط‌های باز را حین برقراری تماس‌های تلفنی، ...

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، شرکت NEC از ساخت فناوری جدیدی خبر داده است که می‌تواند صدای باد در محیط‌های باز را حین برقراری تماس‌های تلفنی، گرفتن تصاویر ویدیویی و دیگر فضاهای مشابه از بین ببرد و فقط صداهای اصلی را حفظ کند.

این شرکت توضیح داد که فناوری یاد شده این امکان را فراهم می‌کند تا در فضاهای باز تماس‌های تلفنی با صدای مناسب انجام شوند و تصاویر ویدیویی با صدای قابل قبول ذخیره شوند و صدا باد و دیگر صداهای اضافی در شرایطی مانند سخنرانی به طور کامل از میان برداشته شود.

علاوه بر این همچنین گفته شده است که صداهای ناشی از وزش باد در هنگام ضبط تصاویر ویدیویی می‌توانند اختلالاتی را به وجود آورد که این فناوری جدید آن‌ها را حذف می‌کند.

این راهکار جدید به گونه‌ای تعریف شده است که می‌تواند صداهای میکروفون را در طیف خاص فرکانسی شناسایی کند و فقط روی آن‌ها تمرکز نماید.

البته باید توجه داشت که این روش اشکالاتی را هم در بر دارد. به عنوان مثال، فناوری یاد شده به‌جز صداهای اضافی محیط هر صدای دیگری که در این طیف فرکانسی تولید شوند حذف می‌کند و در نتیجه باعث می‌شود که یک صدای غیرواقعی به گوش برسد. 
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها