امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147348
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش فارس، پرویز سروری  اظهار داشت: از مدتی پیش تلاش زیادی انجام داده ایم تا مدلی از بودجه عملیاتی شهرداری را به نمایش بگذاریم، البته نمی ...

به گزارش فارس، پرویز سروری  اظهار داشت: از مدتی پیش تلاش زیادی انجام داده ایم تا مدلی از بودجه عملیاتی شهرداری را به نمایش بگذاریم، البته نمی توان کاملا این مساله را مدنظر قرار داد که بودجه امسال کاملا عملیاتی باشد، بلکه می توان گفت این موضوع آغازی است بر یک حرکت.

سروری در ادامه افزود: مهمترین موضوعی که در بودجه سال آینده شهرداری مدنظر است این است که شورای شهر تلاش کرده است تا با شرایط موجود از جمله  وضعیت درآمدهای شهرداری تهران و همچنین وجود مقتضیاتی که هست، به امر بودجه ریزی بپردازیم.  

سروری با بیان اینکه شخصا معتقد به کاهش بودجه شهرداری تهران طی سال آینده بوده ام، خاطرنشان کرد: باوجود این امر و پس از بحث و تبادل نظرهای مختلف صورت گرفته شورای شهر رقم 17200میلیارد تومان را مصوب کرد.

 وی تصریح نمود: با بودجه مصوب شده در حال حاضر تلاش داریم تا در جاهایی که امکان کاهش بودجه وجود دارد، این موضوع را لحاظ نماییم.  

عضو شورای شهر تهران با بیان این که در برخی از موارد می توان از هزینه های صورت گرفته سابق جلوگیری کرد و یا حداقل آن ها را کاهش داد، گفت: نهایت سعی ما بر این است تا اقداماتی انجام دهیم که شهرداری تهران با کمتر کردن هزینه ها و از بین بردن ریخت و پاش ها، فرصت های جدیدی را برای شهر ایجاد نماییم. 

وی این نکته را نیز مورد تاکید قرار داد که تلاش شورای شهر این است که با اقدامات تبیینی خود، به گونه ای مدیریت کند که شهرداری تهران بتواند از منابع خود به بهترین نحو استفاده کند. 

سروری به ذکر تفاوت های موجود بین بودجه سال جاری و سال آینده شهرداری تهران اشاره کرد و اظهار داشت: اولا تلاش زیادی صورت گرفته است که بودجه سال آینده با برشی از برنامه پنج ساله شهرداری انجام شود، به طوری که سعی ما بر این است تا دست کم یک پنجم از راه برنامه پنج ساله را در سال 94 تحقق بخشیم. 

وی تفاوت دیگر بودجه سال 94 را رشد 600 درصدی در ارتباط با بدهی های شهرداری دانست و تصریح کرد: پیمانکاران شهرداری می توانند شاهد این خبر خوش باشند که در سال آینده با اولویت دادن به بحث بدهی های شهرداری، طلب خود را دریافت نمایند، علاوه بر این قرار است شهرداری بدهی های خود به بانک ها را نیز پرداخت کند تا شاهد انباشت بیش از حد این امر نباشد. 

از نظر سروری، تلاش شهرداری این است که در سال آینده کل بدهی های داخلی و خارجی خود را پرداخت نماید. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: با توجه به اینکه در سال آتی شاهد افزایش 14 درصدی حقوق و دستمزدها هستیم و  طبعا باید در این بخش شاهد 14 درصد افزایش باشیم در حالی که این امر صورت نگرفته است، باید برنامه های انقباضی را در دستور کار قرار دهیم. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها