امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147353
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون وزیر و رئیس سازمان

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی امروز در مراسم توجیهی «تولید فیلم معرفی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی» که در محل این سازمان برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: می‌خواهیم بخش‌های مختلف سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و هویت آن را نشان دهیم تا برای بیننده که عمدتًا غیر آموزش و پرورشی است، این فیلم انتقال پیام داشته باشد.

وی اضافه کرد: این فیلم حداقل باید عمر 10 ساله داشته باشد و 10 سال آینده را نیز پیش‌بینی کند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی یادآور شد: این سازمان علمی، پژوهشی و فرهنگی است و آنچه تولید می‌کنیم محتوای آموزشی بوده و اجزای آن کتاب‌های درسی است و اعتباربخشی، تولید، اشاعه و ارزشیابی حلقه‌های آن است و قبل از کتاب، کتاب معلم و بعد از کتاب دانش‌آموز، مجله و محتواهای غیر رسانه‌ای و چند رسانه‌ای داریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدیان افزود: ساختار تشکیلاتی ما شامل رئیس، هیات امنا، شورای معاونان، دفاتر فنی و حرفه‌ای، نظری، معاونت پشتیبانی است و انتشارات مدرسه و بنیاد ICDL بخش‌های جانبی است.

وی تصریح کرد: بخش ارتباطات و بین‌الملل، تکنولوژی آموزشی و سایت رشد نیز داریم که اینها ساختار تشکیلاتی ما را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی خاطر نشان کرد: ماموریت ما انجام پژوهش‌های بنیادی است و پژوهش‌ها از جنس نظرسنجی بوده و در کنار آن استانداردسازی نیز داریم یعنی در همه بخش‌های دولتی و غیر دولتی مواد آموزشی را استانداردسازی می‌کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدیان ادامه داد:‌ الان باید در هر سال در 2 پایه کتاب‌های درسی را عوض کنیم و کنترل کیفیت نیز باید داشته باشیم و آماده‌سازی، تصویرگری نیز صورت گیرد و در بخش چاپ در کشور دو چاپخانه داریم که 24 ساعته کتاب تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه در نگهداری و توزیع کتاب‌ها باید امنیت نیز داشته باشیم، خاطر نشان کرد: ملت‌سازی، نظام‌سازی و دولت‌سازی سه کارکرد آموزش و پرورش است.

به گزارش فارس،‌ محمدابراهیم محمدی مسئول روابط عمومی و بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی نیز در سخنانی بیان داشت: فیلم معرفی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به صورت یک فیلم مادر 15 دقیقه‌ای و در 6 موضوع شامل معرفی بخش‌های مختلف این سازمان مانند تألیف کتب درسی، چاپ و نشر، مجلات رشد و دفتر تکنولوژی آموزشی در مدت زمان سه دقیقه‌ای و به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی ساخته می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها