امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147358
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اعزامی به لرستان، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضایی کشور در ادامه سخنان ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اعزامی به لرستان، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضایی کشور در ادامه سخنان خود در شورای اداری استان لرستان گفت: جمهوری اسلامی راهی را در جهان روشن کرد که این الگو شده است البته مشکلات زیاد است و دلیلش هم انواع فشارها است ولی امیداوریم این مشکلات را با پایمردی پشت‌سر بگذاریم.

وی افزود: ما مسئولین باید خدمت به مردم را عبادت بدانیم و سرلوحه خود قرار بدهیم همچنین برخورد توأم با کرامت با مراجعین باید به عنوان یک اصل اساسی در دستگاه قضا مطرح باشد و قدرت قوه قضاییه نباید باعث شود که با مردم اخلاق بد داشته باشیم.

آملی لاریجانی با بیان اینکه دلسوزی برای مردم یک عبادت است، گفت: الحمدالله در میان قوا یک همدلی و وحدتی است البته قوا مستقلند و ما هم در دستگاه قضایی دنبال این هستیم و دستگاه قضایی مأمور نظارت بر قوای اجرایی است و باید از طریق سازمان بازرسی از دولت حسابرسی کنیم ولی این منافاتی با همدلی ندارد.

رئیس قوه قضاییه بیان داشت: من بارها به رئیس جمهور و معاون اولش گفتم که این دولت موفق می‌شود زیرا همه بدون قصد دارند کار می‌کنند و چرخه‌های اقتصادی دارد می‌چرخد.

وی با اشاره به معوقات بانکی گفت: قوه قضاییه به بحث معوقات بانکی ورود کرده اما ما الان نمی‌توانیم سراغ تمام کسانی که معوقه بانکی دارند برویم زیرا خیلی از آنها از نوسانات دلار متضرر شده‌اند.

آملی لاریجانی با اشاره به پرونده شخصی که 6 هزار و 500 میلیارد تومان از بانک‌ها به صورت بی‌حساب و کتاب وام گرفته است، اظهار داشت: بانک‌ها باید با اخذ وثیقه‌های درست وام بدهند اما می‌بینیم که این وام‌های کلان را به راحتی به بعضی افراد می‌دهند اما کسی که 50 میلیون تومان برای راه‌اندازی یک کارگاه کوچک وام می‌خواهد را به سختی می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه معوقات بانکی را باید به دو بخش تقیسم کرد، گفت: بخش اول معوقاتی است که برای دستگاه‌های تولیدی فعال به وجود آمده اما دسته دیگر معوقاتی مانند همین 6 هزار و 500 میلیارد تومان است که به صورت ارز بخشی از آن از کشور خارج شده و ما این صنف معوقات را پیگیری می‌کنیم.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه متأسفانه چهره قوه قضاییه اینگونه تصویر شده که بگیر و ببند است، گفت: این تصور درستی نیست زیرا برخورد قاطع قوه با فساد کمک به دستگاه‌های دیگر و همچنین تولید است برای اینکه چرخه اقتصاد بچرخد.

آملی لاریجانی افزود: در پرونده شرکت آریا بسیاری از دستگاه‌های اجرایی به‌جز بانک‌ها لغزیدند.

وی اضافه کرد: یک زمانی برای ما لیست 300 و چند نفره مفسدان اقتصادی را فرستادند که ما دیدیم بسیاری از آنها را خود دستگاه قضا اطلاع‌رسانی کرده است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه باید خود دستگاه‌های اجرایی اقدام به جلوگیری از فساد در درون خود کنند، گفت: به عنوان مثال بخش خصوصی باید از فساد ایجاد شده در درون دستگاه‌‌اش شکایت کند تا ما بتوانیم ورود کنیم. همچنین درخواستم از دستگاه‌هایی اجرایی این است که نظارت درونی خود را افزایش دهند.

آملی لاریجانی با بیان اینکه چهره قوه قضاییه فقط بگیر و ببند نیست، ادامه داد: مدتی است دفاتری در دادگستری‌ها برای تسهیل سرمایه‌گذاری اقتصادی تشکیل شده است و ما باید مردم را به صحنه بکشانیم و فعالیت را شروع کنند.

وی در خاتمه گفت:‌ بعضی سازمان‌های تابعه قوه قضاییه به اندازه چند وزارتخانه با بودجه محدود کار می‌کنند و ما این بشارت را می‌دهیم برخی از مشکلات دستگاه قضایی استان را در این سفر حل می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها