امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147363
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادستانی عمومی مصر 199 نفر از جمله «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر را ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادستانی عمومی مصر 199 نفر از جمله «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر را در پرونده & laquo;حوادث سوئز» به دادستانی نظامی ارجاع داد.

پایگاه خبری «الیوم السابع»، گزارش داد که رهبران اخوان از جمله «محمد بدیع»، «خیرت شاطر» و «محمد البلتاجی» و «صفوت حجازی» از دیگر متهمان این پرونده هستند که به آنها اتهام تحریک برای قتل، زخمی کردن و اقدام به قتل نیروهای ارتش مصر در پی اعتراضات پس از سرکوب تحصن حامیان اخوان در رابعه العدویه وارد شده است.

دادستانی مصر نیز ضمن تفهیم اتهامات به متهمان، اتهامات دیگری از جمله حمله به خودروهای زرهی ارتش، همراه داشتن سلاح و آتش زدن تجهیزات ارتش به این افراد وارد شده است.

محمد مرسی که تنها یک سال بعد از انتخابش به عنوان رئیس جمهور از این مقام برکنار شد، در پرونده‌های متعددی از جمله جاسوسی برای طرف‌های خارجی همکاری با حماس و حزب الله،‌ فرار از زندان وادی النطرون، قتل معترضان و دعوت به خشونت محاکمه می‌شود.

رئیس جمهور برکنار شده مصر همچنین با اتهاماتی از قبیل خیانت به مصر و اهانت به نهاد قضائی مواجه شده که هنوز در حال بررسی است و برای این موضوعات هنوز در دادگاه احضار نشده است.

انتهای پیام/ب

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها