امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147364
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیش از برگزاری کنفرانس ضد تروریسم در آمریکا، رسانه‌ای چینی درباره اعتبار دولت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیش از برگزاری کنفرانس ضد تروریسم در آمریکا، رسانه‌ای چینی درباره اعتبار دولت آمریکا در مبارزه با تروریسم نوشت، دولت آمریکا رهبر ائتلاف ضدتروریستی نبوده بلکه پرورش دهنده تروریسم در جهان است.  

پایگاه خبری اسپوتنیک با اشاره به یادداشتی در خبرگزاری شینهوآ با عنوان «عمو سام؛ رهبر مبارزه با تروریسم یا مولّد تروریسم؟»  نوشت، نویسنده این یادداشت نسبت به توانایی دولت آمریکا برای از بین بردن ریشه تروریست و افراطی‌گری ابراز تردید کرده و هویت دولت آمریکا در قبال تروریست را مولّد تروریست دانست.

شینهوا در ادامه این گزارش به انتقاد از رویکردهای واشنگتن در قبال تروریسم پرداخته و نقش سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه را برافروخته کردن شعله‌های افراطی‌گری در این منطقه دانسته است.

نویسنده این یادداشت همچنین با بیان اینکه آمریکا توجه کمی برای یافتن ریشه و سبب تروریست، که آخرین نمونه آن داعش است، معطوف داشته، افزود که داعش در ایران یا کره شمالی که هر دو دشمنان آمریکا هستند سازمان‌دهی نمی‌شود بلکه در عراق، کشوری که توسط خود آمریکا «آزاد» و «دموکراتیک» شد، شکل گرفته‌اند.

در ادامه آمده است، «بخواهیم یا نخواهیم، نقش آمریکا در قبال تروریست تاثیر آن در پرورش آن بوده است؛ جنگ‌های افغانستان، عراق، لیبی یا سوریه منطقه را به سرزمین جنگ بدون هیچ آرامش، امنیت و ثباتی پیش برده است.»

این هفته دولت آمریکا میزبان نشست مقابله با افراطی‌گری است و وزرا و مقامات ارشد سازمان ملل و دیگر سازمان‌های چندجانبه جهانی به اضافه نمایندگانی از جامعه مدنی و بخش‌های خصوصی به این کنفرانس دعوت شدند تا راهبردهای خود را در مبارزه با تروریسم مرور کنند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها