امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147367
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جیانیس ورافاکیس» وزیر دارایی یونان با انتقاد از سیاست‌های ریاضت ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جیانیس ورافاکیس» وزیر دارایی یونان با انتقاد از سیاست‌های ریاضت اقتصادی در کشورش گفت که این سیاست‌ها هیچ سودی برای کشورش نداشته است و آنچه که برنامه‌های ریاضتی با اقتصاد یونان انجام داد شبیه به غرق مصنوعی بود.

ورافاکیس در گفت‌وگو با هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» گفت:‌ «در 5 سال گذشته یونان به برنامه‌های ریاضت اقتصادی پایبند بوده است که در هیچ شرایطی نتیجه نمی‌دهند. و اصطلاحا کشور را غرق کرده‌اند وضعیت ما اینگونه است که لحظه‌ای به ما اجازه نفس کشیدن داده می‌شود و بعد دوباره غرق می‌شویم. من می‌خواهم به این خفگی دائم پایان دهم.»

وی در توضیح اینکه چرا برنامه ریاضتی را با شکنجه غرق مصنوعی مقایسه می‌کند گفت که باید به بانک‌هایی در فرانسه و آلمان پول داده می‌شد تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود و این مثل شکنجه بود. اما واقعیت این بود که 90 درصد از این پول هرگز به یونان بازنگشت.

از زمان روی کار آمدن دولت جدید در یونان به دنبال برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام در این کشور، موضوع پایان دادن به برنامه‌های ریاضتی مطرح بوده است. «الکسی سیپراس» نخست‌وزیر یونان در جریان مبارزات انتخاباتی از پایان سیاست‌های ریاضتی خبر داده بود. وی اکنون و پس از پیروزی در انتخابات به همراه وزرای کابینه می‌کوشد ضمن رایزنی با دیگر مقامات اروپایی برنامه‌های جایگزین برای ریاضت اقتصادی را اجرا کند.

انتهای‌پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها