امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14737
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۵
تعداد بازدید: 68
نورالله بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره خط آهن گرمسار - ساری و برقی شدن این مسیر ریلی، اظهار داشت: با توجه به ...

نورالله بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره خط آهن گرمسار - ساری و برقی شدن این مسیر ریلی، اظهار داشت: با توجه به ساخت و تکمیل خط آهن گرگان - اینچه‌برون، باید اتصالات این مسیر ریلی تکمیل شود.

وی ادامه داد: گلوگاه افزایش ظرفیت این محور ریلی، خط ‌آهن گرمسار - ساری است که باید دو پروژه فنی در این خط‌آهن عملیاتی شود.

بیرانوند تأکید کرد: در گام اول لازم است تونل‌ها اصلاح شود و سپس در گام دوم باید مسیر برقی شود.

مجری طرح برقی کردن راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: تونل‌های طولانی و شیب‌های تند در این محور ریلی وجود دارد که برقی کردن آن را توجیه می‌کند تا قطار دراین مسیر امکان حرکت با شیب تند را داشته باشد.

مشاور مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مطالعات برقی شدن مسیر انجام شده است، اضافه کرد: مذاکره انجام مطالعات را با یک شرکت داخلی و یک شرکت روسی پیش برده‌ایم، در این راستا با مشاور داخلی به تفاهم رسیده و قرارداد را منعقد کردیم اما همزمان روس‌ها نیز برای انجام مطالعه در کنار اجرای پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند.

مجری طرح برقی کردن راه‌آهن جمهوری اسلامی تصریح کرد: به زودی با حضور روس‌ها در ایران، مذاکرات درباره امکان حضور آنها در اجرای این پروژه بررسی و انجام خواهد شد.

مشاور مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این خط آهن از گرمسار شروع شده و تا ساری برای برقی شدن ادامه می‌یابد، تصریح کرد: ‌هزینه برقی شدن این مسیر ریلی حدود 200 میلیارد تومان پیش‌بینی می‌شود.

* ‌برقی شدن خط‌آهن لرستان حدفاصل دورود تا اندیمشک در دست مطالعه

مدیرکل تدارکات راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران همچنین اضافه کرد: در حال حاضر محور لرستان حدفاصل دورود تا اندیمشک نیز از محورهای ریلی است که لازم است برقی شود.

مجری طرح برقی کردن راه‌آهن جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه این مسیر ریلی برای برقی شدن در دست مطالعه ‌است، تصریح کرد: در راستای افزایش ظرفیت این مسیر، خط آهن دورود ـ اندیمشک برقی می‌شود.‌

مشاور مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: امیدواریم با استفاده از تکنولوژی برقی بتوان ظرفیت این محور را افزایش داد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها