امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۲۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147378
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اشتون کارتر» که مجلس سنا به تازگی به او برای تصدی وزارت دفاع آمریکا ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اشتون کارتر» که مجلس سنا به تازگی به او برای تصدی وزارت دفاع آمریکا رأی اعتماد داده لحظاتی پیش سوگند یاد کرد.

مجلس سنای آمریکا صلاحیت آقای «کارتر»، گزینه پیشنهادی رئیس جمهور این کشور به عنوان وزیر دفاع را روز پنجشنبه تأیید کرده بود.

کارتر در نشست روز چهارشنبه (۴ فوریه/ ۱۵ بهمن) در کمیته امور دفاعی مجلس سنا اظهارات تندی علیه ایران مطرح کرده و ایران را همراه با گروه تروریستی داعش جزو تهدیدهای فوری علیه منافع آمریکا در خاورمیانه دانسته بود.

برخی تحلیل‌گران در واشنگتن می‌گویند سیاست «اشتون کارتر» در برابر ایران بر استفاده از گزینه نظامی به عنوان بخشی از راهبرد همه‌جانبه (شامل ابزارهای دیپلماسی، اقتصادی و غیره) استوار است.

اشتون کارتر در جلسه بررسی نامزدی‌اش در مجلس سنا درباره ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین گفت به این سمت مایل است.

اشتون کار‌تر چهارمین وزیر دفاع باراک اوباما است که جانشین «چاک هیگل» خواهد شد. آقای هیگل به دلیل اختلاف با کاخ سفید بر سر مسائلی چون راهبردهای مقابله با داعش مجبور به کناره‌گیری شده بود.

انتهای پیام/ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار