امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147384
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پترو پروشنکو»، رئیس‌جمهور اوکراین روز سه‌شنبه قطعنامه‌

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پترو پروشنکو»، رئیس‌جمهور اوکراین روز سه‌شنبه قطعنامه‌ ای برای تعلیق  مجوز رسانه‌های روسی در سازمان‌های دولتی امضا کرد.

پارلمان اوکراین این خبر را روز سه‌شنبه روی وب‌سایت خود قرار داد و افزود قانونگذاران اوکراین چند روز پیش رأی داده‌اند مجوز رسانه‌های روسیه‌ای در سازمان‌های دولتی اوکراین به حالت تعلیق درآید.

قرار است سازمان امنیت اوکراین فهرستی از رسانه‌های روسی که مجوز آنها لغو خواهد شد را تهیه کند.

مناطق شرقی اوکراین از اسفند ماه سال گذشته (1392) در پی سقوط دولت مرکزی این کشور تحت فشار معترضان مورد حمایت غرب، صحنه درگیری‌های گسترده‌ای بوده که تاکنون به مرگ بیش از 5000 نفر منجر شده است.

اندکی پس از آغاز این درگیری‌ها و احساس خطر روس‌تبارهای ساکن مناطق شرقی از قدرت گرفتن گروه‌های نئونازی در کی‌یف، جدایی شبه‌جزیره «کریمه» از اوکراین طی یک همه‌پرسی و پیوستن آن به فدراسیون روسیه، بهانه‌ای شد تا کشورهای غربی به رهبری آمریکا، با ادعای حمایت مسکو از استقلال‌طلبان، تحریم‌هایی را علیه این کشور وضع کنند.

همین تحریم‌ها و پاسخ‌های متقابل روسیه، از جمله اعلام ممنوعیت واردات مواد غذایی از کشورهای غربی، روابط مسکو و غرب را به پائین‌ترین حد از زمان پایان جنگ سرد رسانده است.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها