امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147385
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رأی دادگاه حقوق بشر اروپا درباره اینکه سازمان سیا از خاک لهستان برای شکنجه متهمان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رأی دادگاه حقوق بشر اروپا درباره اینکه سازمان سیا از خاک لهستان برای شکنجه متهمان مظنون به تروریسم استفاده کرده روز سه‌شنبه نهایی شد.

به گزارش رویترز، این تصمیم که روز سه‌شنبه روی وب‌سایت دادگاه حقوق بشر اروپا قرار گرفت به معنی آن است که لهستان باید به دو نفر از زندانیان سازمان سیا غرامت بدهد.

علاوه بر این، لهستان باید تحقیقات کیفری خود درباره مقاماتی که به سازمان سیا اجازه استفاده از این زندان داده‌اند را به سرانجام برساند.

دولت آمریکا بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ طی عملیاتی که بعداً به «توقیف‌های غیرعادی ایالات متحده» (Extraordinary Rendition) مشهور شد افراد مظنون به انجام عملیات تروریستی را به صورت مخفیانه به خاک کشورهای دیگر انتقال داده و آنها را شکنجه کرده است. 

گزارش‌ها حاکی از آن است که ۲۵ کشور اروپایی خاک خود را برای انجام اعمال شکنجه و آدم‌ربایی در اختیار سازمان سیا قرار داده‌اند.

لهستان یکی از اولین کشورهای اروپایی است که درخواست سیا برای میزبانی شکنجه را اجابت کرده است.

انتهای پیام/ا.

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها