امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147398
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - حسین آقامحمدی:  منطقه‌ای به نام خاورمیانه سالیان سال است که دچار نوعی نزاع ...

گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - حسین آقامحمدی:  منطقه‌ای به نام خاورمیانه سالیان سال است که دچار نوعی نزاع سازماندهی شده از خارج این منطقه بوده بطوری که تقریبا برهه‌ای وجود ندارد که در یکی از کشورهای این منطقه نوعی درگیری نظامی وجود نداشته باشد.

اما مدتی است که کوره‌های آدم کشی منطقه بیش از بیش گرم شده و در چندین کشور بصورت همزمان شاهد بروز گروهک‌های تروریستی هستیم که بدون شک توسط آمریکا و متحدانشان هدایت و حمایت مالی نظامی می‌شوند. افغانستان، سوریه، عراق و یمن کشورهایی هستند که شاید بیشترین حجم کشتار بی‌رحمانه در آنها از سوی گروه‌های تروریستی مشاهده می‌شود.

اما مشکل تنها به این منطقه ختم نشده و نکته قابل توجه انتقال شریان‌های تروریستی به کشورهای خارج از این منطقه از جمله پاکستان و لیبی است.

طالبان و القاعده از جمله گروه‌های تروریستی قدیمی حاضر در منطقه خاورمیانه هستند که شعاع فعالیت خود را گسترش داده و به مناطقی خارج از خاورمیانه رفته‌اند. داعش نیز توطئه‌ چند ساله اخیر در خاورمیانه است. از چند ماه گذشته تاکنون نیز شاهد بیعت برخی گروه‌های طالبان و القاعده با داعش بوده‌ایم که می‌توان به بیعت طالبان پاکستان و القاعده یمن با داعش اشاره کرد که نشان از همبستگی این گروه‌ها با یکدیگر دارد.

حضور گروه‌های تروریستی در تعدادی از کشورها به بهانه‌های مختلف اوضاع بین‌الملل را به متلاطم کرده است. در حالی که هر روز آتش جنگ و خونریزی در کشورهایی مانند پاکستان، عراق، افغانستان، یمن، لیبی، سوریه و کشورهای دیگر بیشتر می‌شود اما برخی کشورها بدون هیچ‌گونه نگرانی به نزاع و خونریزی در این کشورها دامن زده و خود از دور نظاره گر کشتار مردم بی‌گناه توسط گروه‌های تروریستی هستند.

قطر، عربستان سعودی، اردن و امارات متحده عربی از جمله کشورهای عربی هستند که از سویی جنایات گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده را محکوم کرده و از سوی دیگر این گروه‌های تروریستی را حمایت می‌کنند. امارات متحده عربی و اردن از سویی مواضع تروریست‌ها را بمباران می‌کنند و از سوی دیگر کمک‌های مالی خود را برای تروریست‌ها ارسال می‌کنند. البته اردن یک قربانی در پی بازی دوگانه‌اش داد و آن نیز کشته شدن یکی از خلبانانش بوسیله داعش بود.

اما نکته قابل توجه این است که چرا تروریست‌ها تنها در کشورهایی خاص فعالیت کرده و کاری به کشورهای دیگر ندارد. با اینکه تروریست‌های گاه‌گداری کشورهایی مانند قطر، اردن، عربستان و امارات را تهدید می‌کنند اما چرا اقدام عملی در این کشورها انجام نمی‌دهند؟

کشورهایی که تروریست‌ها غالبا در آنها مشغول به فعالیت و کشتار می‌باشند غالبا کشورهایی هستند که گروه‌های حاکم در آنها مخالف عربستان و همپیمانانشان هستند. تروریست‌ها هیچ گاه در کشوری مانند عربستان فعالیت نکرده و اقدامی در آنجا صورت نداده‌اند. در مقابل تا می‌توانند با منابع عربستان در سوریه و عراق که حکامشان مخالف عربستان هستند به کشتار مردم بی‌گناه و نظامیان حامی مردم می‌پردازند.

علت عدم حضور تروریست‌ها در عربستان چیست؟ چرا تا کنون حتی یک گروه تروریستی در عربستان فعال نشده است؟

حضور گروه‌های تروریستی در سوریه که رئیس جمهور آن مخالف حکام سعودی است تا جایی از حمایت کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برخوردار است که عربستان و قطر بر روی تعیین رئیس مخالفان آنها با یکدیگر به مبارزه برخواسته‌اند.

تعدادی از مسئولین عراقی که به عربستان وابسته هستند تا هنگامی که داعش در کشورشان در حال پیشروی است سکوت می‌کنند و هنگامی که داعش در آستانه شکست قرار می‌گیرد به دستور اتاق جنگشان در عربستان سعی در ایجاد چالش در دولت عراق می‌کنند.

در یمن تا هنگامی که حامیان آل سعود قدرت را در دست دارند گروه‌های تروریستی مانند القاعده فعالیت چندانی ندارند اما هنگامی که حکومت مورد حمایت آل سعود کنار می‌رود و مخالفان آل سعود زمام امور را در دست می‌گیرند گروه‌های تروریستی با چراغ سبز عربستان فعال شده و اوضاع کشور را ملتهب می‌کنند.

در حالی کشورهای اطراف عربستان ملتهب شده‌اند که تا کنون این کشور با کوچکترین تهدیدی مواجه نشده است. اگر قرار بر برقراری حکومت اسلامی باشد باید ابتدا از عربستان شروع کرد چرا که این کشور مهد شروع اسلام است و باید ابتدا آنجا را اصلاح کرد. فتنه‌گرترین کشور در میان کشورهای عربی قطعا عربستان است و اگر اصلاحی قرار است صورت بگیرد و اسلام پیاده شود باید از این کشور شروع کرد چرا که از سویی شعار مبارزه با تروریسم می‌دهد و از سوی دیگر بطور کامل از تروریست‌ها حمایت مالی و نظامی می‌کند. حکام سعودی در حالی دم از اسلام می‌زنند که سال‌ها است اسلام را فراموش کرده‌اند و قوانین اسلام را رعایت نمی‌کنند. کجای اسلام جنگ طلبی و ریختن خون مردم بی‌گناه را روا دانسته؟ اسلام در کجا گفته که کشتن برادر مسلمان جایز است؟ اسلام در کجا اجازه می‌دهد اسرا کشته شوند؟ سر بریدن اسرا و سوزاندن آنها در کجای اسلام آمده است؟

این کارهایی که تروریست‌های مورد حمایت عربستان انجام می‌دهند در هیچ کجای اسلام نیامده و مبتنی بر اسلام نیست و عربستان نیز در جنایات این تروریست‌های مسلمان‌نما شریک است چرا که بنیان آنها توسط عربستان پایه گذاری شده و این حکام سعودی هستند که آنها را حمایت مالی و نظامی کرده‌اند.

تفکر انحرافی این گرو‌ه‌ها همانطور که مشخص است از سوی آمریکا و حامیانشان برای شکاف در جامعه مسلمان و از بین بردن مخالفان استکبار پایه ریزی شده است اما حمایت مالی توسط اعرابی مانند آل خلیفه و ثانی انجام شده است.

چرا باید اهداف برخی کشورهای عربی با اهداف مستکبران و کشورهایی که مخالف اسلام هستند یکی شده باشد؟ چرا گروه تروریستی داعش کاری به آمریکا و اسرائیل ندارند. چرا هیچ اقدامی علیه عربستان انجام نمی‌دهند در حالی که هر کجا یکی از مخالفان عربستان سر برآورد داعش نیز در آن منطقه پیدا می‌شود.

داعش و القاعده در حالی که عربستان آنها را محکوم می‌کند هیچ اقدامی علیه این کشور انجام نمی‌دهند. زندان‌های مخصوص القاعده در عربستان که در آنها تمامی امکانات رفاهی مانند استخر، باشگاه و غیره وجود دارد نشان دهنده برخورد با دشمنان یک نظام نیست. بلکه چنین می‌نماید که عربستان از نیروهای نظامی خود پذیرایی می‌کند. نیروهایی که آنها را به اسم زندانی به عربستان می‌برند اما در واقع مجروحین جنگ‌ها و عملیات‌های تروریستی در منطقه هستند که برای مداوا به عربستان فرستاده می‌شوند.

بی شک یک طرف تمامی فتنه‌ها در منطقه از عربستان نشأت می‌گیرد چرا که تا کنون هیچ گروه تروریستی به این کشور حلمه نکرده و علی رغم مشکلات حقوق بشری فراوان در این کشور، هیچ برخوردی با حکام سعودی از سوی سردمداران غربی و آمریکا صورت نمی‌گیرد.

حکام سعودی در پی دستیابی به قدرت از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنند و حمایت از این گروه‌های تروریستی یکی از این اقدام‌های است. عربستانی‌ها حاضرند برای رسیدن به قدرت تمام منطقه را به خون بکشند اما مخالفی نداشته باشند اما از این نکته غافلند که شر این گروه‌های تروریستی سرانجام به خودشان برمی‌گردد چرا که امثال داعش برای خدا کار نمی‌کنند و برای پول است و عربستان نیز اگر برای رضای خدا فعالیت می‌کرد حاضر به ایجاد تنش بین مسلمانان نبود و کاری که برای رضای خدا و در راه خدا نباشد شرش به بانی آن برخواهد گشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها