امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147399
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دولت آمریکا تجهیزاتی را در اختیار مخالفان سوریه قرار می‌دهد که آنها را قادر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دولت آمریکا تجهیزاتی را در اختیار مخالفان سوریه قرار می‌دهد که آنها را قادر می‌ کند درخواست انجام حملات هوایی کنند.

روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال بامداد روز چهارشنبه از قول منابع خبری گزارش داد دولت آمریکا تصمیم گرفته برخی از مخالفان سوریه را به وانت‌های مجهز به مسلسل و دستگاه‌های مخابراتی تجهیز کند. این تجهیزات آنها را قادر می‌کند از دولت آمریکا درخواست انجام حملات هوایی کنند. 

این تصمیم در زمانی اعلام شده که آمریکا در تدارک آغاز ارائه آموزش به گروهی از مخالفان سوریه است که آنها را «مخالفان میانه‌رو» می‌خواند. مقامات پنتاگون می‌گویند مربیان امریکایی اول مارس سال جاری در اردن مستقر خواهند شد و قرار است مکان دومی به زودی در ترکیه افتتاح شود.

به گفته این مقامات، اولین جلسات آموزشی بین ۶ تا ۸ هفته طول خواهد کشید و تمرکز آن بر کمک به شوراشی‌های سوریه برای کنترل قلمرو و مقابله با گروه‌های داعش استوار خواهد بود.

آنها اضافه می‌کنند آمریکا در مرحله بعد تشکیل نیروهای جدیدی موسوم به «نیروهای جدید سوریه» و فرستادن آنها به میدان نبرد سوریه را در ستور کار قرار خواهد داد.

به هر تیم متشکل از چهار تا شش مخالف سوریه یک وانت تویوتا هایلوکس که مجهز به مسلسل، دستگاه‌های ارتباطی و سامانه‌های جی‌پی‌آس است داده خواهد شد. این تجهیزات آنها را قادر می‌سازد در مواقع لزوم درخواست حملات هوایی بکنند. علاوه بر این، به مخالفان خمپاره نیز داده خواهد شد، اما واشنگتن هنوز درباره تسلیح این تیم‌ها به سلاح‌های ضدتانک پیشرفته‌تر تصمیمی نگرفته است.

وال‌استریت‌ژورنال می‌نویسد سازمان سیا در سال ۲۰۱۳ با راه‌اندازی برنامه‌ای مخفیانه برای آموزش و تسلیح مخالفان سوریه مهمات جنگی و سلاح‌های سبک ضد تانک در اختیار گروهی از مخالفان سوریه قرار داد. این برنامه هنوز ادامه دارد اما گفته می‌شود نتوانسته به اهدافش دست پیدا کند.

برنامه نظامی جدید آمریکا به آموزش عده بیشتری از مخالفاان خواهد پرداخت؛ مقامات آمریکایی می‌گویند اضافه شدن حملات هوایی آمریکا می‌تواند تأثیرات مهمی بر خوادث جاری در میدان نبرد بر جای بگذارد.

مقامات آمریکایی مدعی شده‌اند هنوز نمی دانند آیا هواپیماهای آمریکایی می‌توانند به مخالفان سوریه برای نبرد با نیروهای بشار اسد هم کمکی بکنند یا خیر.

از آنجا که آمریکا درگیر جنگ با سوریه نیست مشاوران حقوقی ارتش آمریکا اکنون با این پرسش درگیر هستند که آیا هواپیماهای آمریکا مجوز قانونی برای حمله به نیروهای اسد را دارند یا خیر.

علاوه بر مسائل حقوقی، مقامات آمریکایی ادعا کرده‌اند کاخ سفید هنوز چراغ سبز پشتیبانی از مخالفان سوریه برای نزاع با نیروهای بشار اسد را صادر نکرده‌اند.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها