امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147407
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نویسنده کتاب «فرهنگ افعال فرانسه»، پس از راه نویی که در تدوین فرهنگ زبان فارسی به روش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نویسنده کتاب «فرهنگ افعال فرانسه»، پس از راه نویی که در تدوین فرهنگ زبان فارسی به روش الفبایی- قیاسی پیمود، این بار با همان روش علمی فرهنگ افعال فرانسه را تدوین کرده است. در روش الفبایی – قیاسی، واژگان زبان به عنوان یک مجموعه ساختاری منسجم در نظر گرفته می‌شوند و از طریق روابط قیاسی و منطقی و معنایی موجود بین واژه‌ها تصویر متجانس ساختاری و زنجیره ای از گروه های واژگانی گوناگون به دست داده می‌شود، به ترتیبی که واژه‌های هر گروه به کمک هم می‌آیند و تعیین کننده ارزش یکدیگر می‌شوند و هر واژه سرنخی می‌شود برای جستن واژه‌هایی که در کلاف هر مجموعه واژگانی از حیث معنایی و صوری با آن ارتباط دارند.

فرهنگ حاضر شامل معادل‌های فارسی و اطّلاعات واژه شناختی مربوط به 9هزار  فعل رایج در زبان فرانسوی است. این افعال از بین حدوداً 100هزار فیش اصطلاح شناختی مربوط به فرهنگ بزرگ فرانسه – فارسی استخراج شده است. «فرهنگ افعال فرانسه – فارسی» در واقع نخستین بخش از مجموعه ای است که مولف در زمینه واژگان زبان فرانسه تهیه کرده است و بخش‌های دیگر آن نیز به تدریج چاپ خواهد شد.

چاپ سوم کتاب «فرهنگ افعال فرانسه» در 560 صفحه و با قیمت 27هزار تومان از سوی انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و مجموعه به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقه‌مندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار