امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147411
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
بابک عابدینی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره کاهش تعرفه ...

بابک عابدینی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره کاهش تعرفه ورود مواد اولیه چاپ به کشور، بیان داشت: درخواست کاهش تعرفه و عوارض ورود مواد اولیه مصرفی و واسطه‌ای صنعت چاپ جهت افزایش توان صادراتی محصولات چاپی به دو وزارتخانه ارشاد و صنعت ارسال شده که خوشبختانه وزارت ارشاد با این مقوله موافقت کرده است.

به گفته وی، اقلامی که از اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران درخواست شده است با نظر مؤافق دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شده است.

عابدینی ادامه داد: امیدواریم در جلسه تصمیم‌گیری برای تعرفه‌های سال 94 از این تشکل صادراتی یعنی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران برای حضور در جلسه دعوت شود تا بتوانیم به توضیحات لازم به مسئولان مربوطه بپردازیم تا با اخذ موافقت آنها بتوانیم با این اقدام مبارک در سال آینده، شاهد افزایش درصد به سزایی از صادرات غیرنفتی صنعت چاپ و بسته‌بندی باشیم.

وی افزود: همزمان با نامه‌ای که این اتحادیه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کرد، یک نامه هم برای آقای نعمت‌‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت کردیم که طی پیگیری مستمر، مورد استقبال قرار گرفته است به گونه‌ای که آنها نیز علاقه‌مند به رسیدن نتیجه مثبت با اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران هستند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران گفت: دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اتحادیه صادرکنندگان برای بحث کاهش تعرفه‌ها و پیگیری آن نامه، تماس داشته‌اند که به نتایجی خواهد رسید.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه توافق نهایی چه زمانی اعلام خواهد شد، بیان کرد: نتیجه این جلسات تا اواخر اسفند سال جاری به طول خواهد انجامید.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها