امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147414
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایشگاه کتاب دهلی با توجه به نزدیکی‌های فرهنگی و زبانی با ایران، مکان مناسب ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایشگاه کتاب دهلی با توجه به نزدیکی‌های فرهنگی و زبانی با ایران، مکان مناسب و مغتنمی برای حضور ناشران و نویسندگان ایرانی در این کشور است.

یکی از موضوعات مهم در ارتباطات ادبی و فرهنگی نزدیکی زبان این دو کشور است، همین‌طور علاقه فراوان آنها به ادببات و زبان فارسی از موضوعات مورد توجه دیگری است که می‌توان از آن یاد کرد. دیگری وجود فارسی آموزان فراوان در دانشگاه های بزرگ این کشور است.

سومین موضوع اجازه فروش کتاب در این نمایشگاه است که ناشران آزادانه می‌توانند کتاب خود را بفروشند.

 

این گزارش اضافه می‌کند از موارد قابل ذکر که مورد توجه ناشران قرار گرفته است موضوع جذاب هزینه بسیار کم نسبت به حضور ناشران در نمایشگاه‌های دیگر است چرا که ناشرین مشتاق در حوزه نشر بین المل هزبنه بسیار کمتری برای حضور در هند نسبت به کشورهای اروپابی می‌پردازند.

با توجه به وجود جمعیت بزرگ مسلمان در این کشور و نبود حساسیت‌های مذهبی، جذابیت دیگر مربوط به حوزه آثار دینی است.

ناشران حاضر در این نمایشگاه از حمایت مناسب و خوب موسسه بین المللی نمایشگاه‌ها ابراز رضایت داشته و عنوان می‌کنند که همکاری مثبت بوده است.

 

انتشارات شمع و مه در نمایشگاه کتاب دهلی اولین حضور خود را تجربه می‌کند. برخلاف تصور و برنامه های این انتشارات استقبال از برنامه‌ها و آثار بسیار بالاست.

 از نکات قابل توجه دیگر، فعالیت ناشرین و افراد متفرقه در قالب احزاب و قومیت‌ها برای معرفی سیره پاک پیامبر اسلام است و با برگزاری همایش و نشست های مختلف سعی در معرفی پیامبر(ص) دارند. برای مثال فرقه احمدیه با صرف هزینه های سنگین پیامبر(ص) را به خوبی معرفی کرده و حتی کتاب هایی را از پیامیر اسلام چاپ کرده و رایگان توزیع می‌کند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها