امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147417
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی نیشابور، ابوالحسن داودی کارگردان فیلم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی نیشابور، ابوالحسن داودی کارگردان فیلم « رخ دیوانه» برنده پنج سیمرغ سی و سومین جشنواره فیلم فجر، اظهار داشت: من به عنوان یک نیشابوری همیشه به این آب و خاک افتخار می‌کنم.

وی در پاسخ به درخواست عباس کرخی رئیس اداره ارشاد ‌نیشابور جهت ساخت فیلم در زادگاهش گفت: متاسفانه سینمای ایران فقط در پایتخت متمرکز شده و اواخر دهه 60 در خراسان امکانات برای ساخت فیلم‌های سینمایی مهیا شد، اگر هم‌ اکنون هم مسئولان امکانات لازم را فراهم کرده و شرایطی ایجاد شود که طرح و فیلم‌نامه متناسب با اینجا باشد، خوشحال خواهم شد که در شهر خودم فیلم بسازم.

داودی به داستان فیلم سینمایی روز باشکوه اشاره کرد و عنوان داشت: طرح این فیلم را براساس یک داستان واقعی در زادگاهم نیشابور به ‌کیانوش عیاری دادم که نوشته و ساخته شد.

این کارگردان صاحب نام سینمای ایران گفت: امروزه خوشبختانه با وجود امکانات فیلمبرداری دیجیتالی که حتی بر روی دوربین‌های گوشی همراه نیز نصب شده می‌توان عرصه خوبی برای علاقه‌مندان به هنر سینما ایجاد کرد و فیلم‌سازی را در سطح جامعه و به ویژه نسل جوان گسترش داد.

داودی درباره پایتختی کتاب نیشابور هم بیان داشت: با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگی این شهر و وجود نام‌آوران جهانی و فرهنگ گسترده آن حق نیشابور است که پایتخت کتاب ایران شود.

انتهای پیام/3138/ط/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار