امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147418
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در این نشست که با حضور امیر تاجیک مدیر شبکه مستند سیما و اعضای شورای مرکزی انجمن تهیه‌کنندگان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در این نشست که با حضور امیر تاجیک مدیر شبکه مستند سیما و اعضای شورای مرکزی انجمن تهیه‌کنندگان سینمای مستند: سعید رشتیان ، جعفر صانعی مقدم ،مرتضی رزاق کریمی، محمد آفریده، علیرضا حسینی، مجید خالقی سروش، فخرالدین سیدی و عصمت شاکری برگزار شد، حاضران ضمن بیان دیدگاه‌های خود برهمکاری دوجانبه جهت ارتقای فرهنگ مستند در جامعه، تاکید کردند.
اهمیت ساماندهی پخش مستند از شبکه های مختلف سیما ، استفاده از ظرفیت سینمای مستند در نهادینه کردن باورهای جامعه ، توجه بیشتر سیما در اختصاص بودجه به مستندسازی ، ساماندهی خرید حق پخش مستند و نقش مستند در آموزش و ارتقای جامعه از موارد مطرح شده توسط اعضای انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند بود.

همچنین مدیر شبکه مستند سیما با استقبال از این نشست و تعاملات پیش رو، ضمن اشاره به اهمیت کیفی سازی برنامه های مستند در قبال تولید کمی برنامه‌های مستند، گفت: فرهنگ مستند اولویت ماست. باید فرهنگ دیدن مستند در جامعه تقویت شود و این وظیفه تمام متولیان مستند است که به بالابردن سطح آگاهی در جامعه خود کمک کنند.

امیر تاجیک از نگاه مثبت مدیریت جدید سازمان نسبت به تاثیر مستند در جامعه خبر داد و اضافه کرد : یکی از مشکلات این است که هر برنامه ای عنوان مستند بر خود می گیرد که می دانیم اینگونه نیست. این نگاه باید تغییر کند تا تعریف درستی از مستند در جامعه شکل بگیرد. زیرا تجربه نشان داده یک مستند می تواند با بیان دغدغه های واقعی جامعه ، بخشی از بار فرهنگی یک کشور را به دوش بکشد.

در پایان این جلسه توافقاتی در زمینه همکاری بیشتر بین انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند و شبکه مستند سیما صورت گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها