امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147425
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، گروه موسیقی آوا به خوانندگی وحید تاج یکشنبه شب 26 بهمن در تالار آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد لرستان به روی صحنه رفت که ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، گروه موسیقی آوا به خوانندگی وحید تاج یکشنبه شب 26 بهمن در تالار آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد لرستان به روی صحنه رفت که با استقبال کم نظیر مواجه شد.

این برنامه در دو بخش سنتی و محلی اجرا شد. بخش اول موسیقی سنتی شامل قطعات سرو خرامان، خانه غریب، ضربی هجران، چهار مضراب، تصنیف مجلسی، دل و دلبر و ساز و آواز در دستگاه شور و بخش محلی شامل چهچهه، یار شیرین سخن، ساز و آواز محلی، گل فروش و باد صبا که به زبان دزفولی و در دستگاه همایون و شور اجرا گردید.

اجرای گروه آوا یکی از بهترین اجراهای این جشنواره بود و با ارکستری قوی و خوانندگی توانای وحید تاج اوج فرح بخشی به مخاطبان منتقل شد و این اجرا از جنبه فنی موسیقایی نیز دارای ویژگی های تکنیکی بوده و قطعات انتخابی نیز دارای جذابیت و تنوع بوده که به موجب آن مخاطب با رضایت کامل از سالن خارج شد.

از نکات قابل توجه این اجرا می توان به حسن انتخاب اشعار و تلفیق مناسب آن با ملودی و درک موقعیت مخاطب با اجرای با احساس و در عین حال تکنیکی خواننده نامبرد.

اعضای گروه آوا عبارتنداز: محمود موحدی راد سرپرست گروه و نوازنده سنتور، علی موحدی راد نوازنده سنتور، داود فاتحی نوازنده کمانچه، سعید پور رکنی نوازنده بمتار، موسی کاید خورده نوازنده نی، مهران نیک منش نوازنده دف، بندیر و کوزه، بهروز روحپرور نوازنده تنبک و حسین لک نوازنده تار.

وحید تاج عضو ثابت گروه اردشیر کامکار با همین نام است و با این گروه نیز کنسرت های متعددی داشته است.

بخش جنبی سی امین جشنواره موسیقی فجر در لرستان همزمان با تهران و چند شهر دیگر از 24 بهمن لغایت یکم اسفند در جریان است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار