امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14743
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۵
تعداد بازدید: 64
به گزارش فارس به نقل از رویترز، اپل می گوید در شش ماه اخیر بین چهار تا پنج هزار درخواست برای دریافت اطلاعات کاربران خدمات مختلف اینترنتی خود از سوی ...

به گزارش فارس به نقل از رویترز، اپل می گوید در شش ماه اخیر بین چهار تا پنج هزار درخواست برای دریافت اطلاعات کاربران خدمات مختلف اینترنتی خود از سوی دولت آمریکا دریافت کرده است.

هدف از ارائه این درخواست ها پیشبرد تحقیقات جنایی و همین طور بررسی موضوعات مربوط به امنیت ملی عنوان شده است. روز گذشته مایکروسافت و فیس بوک هم اطلاعات مشابهی را در همین زمینه افشا کرده بودند.

به دنبال افشای اسنادی از سوی روزنامه گاردین در مورد برنامه جاسوسی سایبری دولت اوباما موسوم به پریسم مشخص شد کاخ سفید قادر به دسترسی مستقیم و آنی به سرورهای 9 شرکت بزرگ اینترنتی در آمریکاست و از این طریق می تواند تمامی اطلاعات خصوصی شهروندان را مشاهده کند.

انتشار اسناد یاد شده طوفانی علیه دولت و شرکت‌های اینترنتی بزرگ آمریکا به راه انداخت و شرکت های یاد شده که اعتبار و شهرت خود را در خطر می دیدند تصمیم گرفتند مجوزهای لازم برای انتشار جزییات درخواست های دولت آمریکا برای افشای اطلاعات شهروندان را دریافت کنند.

بیشترین تقاضای دریافت اطلاعات مربوط به نیروهای پلیس بوده که خواستار تحقیقات در مورد دزدی و دیگر جنایات بوده اند. این اطلاعات همچنین با هدف یافتن کودکان گم شده، یافتن بیماران آلزایمری گم شده، جلوگیری از خودکشی و ... دریافت شده است. علیرغم این ادعاها برخی ناظران معتقدند جاسوسی از کاربران اینترنت از سوی کاخ سفید ابعادی بسیار فراتر از میزان اطلاعات منتشر شده توسط اپل دارد.

انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها