امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147432
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار موسیقی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ گروه موسیقی بومی بوشهر توسط گروه شبدیز با اجرای قطعاتی شب گذشته اجرا شد. ...

به گزارش خبرنگار موسیقی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ گروه موسیقی بومی بوشهر توسط گروه شبدیز با اجرای قطعاتی شب گذشته اجرا شد. «دیگه ناشم به کعله& raquo; نام نخستین قطعه‌ای بود که گروه شبدیز اجرا کرد و بازآفرینی یکی از مقام های قدیمی موسیقی بومی بوشهر است.

دومین قطعه‌ای که توسط این گروه اجرا شد قطعه «نیمه» بود. اشعار این قطعه برگرفته از آوازهای است که ماهیگیران بوشهری هنگام کار زمزمه می‌کنند.

در هنگام اجرای این قطعه یکی از اعضای گروه با حرکات پانتومیم که نشان دهنده ماهی گیری بود اجرا را حالت نمایشی داد اعضای گروه با حسین سهرابی خواننده گروه همراهی کامل داشتند.

اجرای گروه دوستداران موسیقی بوشهری را به وجد آورد تا هم صدا «هله مالی» را تکرار کنند. و محسن حیدریه سرپرست گروه شبدیز برای اینکه شور و حال جلسه را پرشورتر کند گفت: من 9 هزار متر را از مالزی به عشق شما آمدم امیدوارم از اجرای قطعات لذت ببرید.

در ادامه این برنامه گروه «شبدیز» قطعات «یزله»، «فانوس»، «نگین عشق» و «خروس خون» را با گرما و انرژی خاص جنوبی خود اجرا کردند.«خیام خوانی» که یکی از مقام‌های شناخته شده موسیقی بوشهری است، آخرین قطعه‌ای بود که در این کنسرت اجرا شد. و با استقبال مخاطبان اجرا شد.

گروه موسیقی «شبدیز» تاکنون در جشنواره‌ها، هفته‌های فرهنگی و فستیوال های داخلی و خارجی بسیاری از جمله فستیوال بین المللی «چین» 2011 ، فستیوال بین المللی «مسقط» 2012، فستیوال بین المللی «صلاله» 2013 به اجرای برنامه پرداخته‌اند، همچنین انتشارآلبوم های صوتی با عنوان «بندریانه»، «گنج ناخدا» و «عطر دریا» را در کارنامه هنری خود دارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار