امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147433
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش  پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برخی از مسئولان و کارشناسان جشنواره «چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ» درباره این جشنواره ...

به گزارش  پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برخی از مسئولان و کارشناسان جشنواره «چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ» درباره این جشنواره به ارائه مطالب و گزارش پرداخته‌اند که در ذیل آن را می‌خوانید:

* رحیمی یگانه: ارسال 3500 اثر به بخش مسابقات آثار چاپی

در ابتدا محمدحسین رحیمی یگانه رئیس بخش مسابقات آثار چاپی، ‌بیان داشت: 500 شرکت‌کننده در جشنواره از طریق مراجعه به سایت ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند، همچنین 3 هزار اثر هم به دبیرخانه ارسال شده‌ است که این‌ آثار پس از ثبت‌نام و تعریف بارکد در جشنواره شرکت داده شدند.

وی درباره تعداد داوران داوطلب برای حضور در داوری‌های این دوره از مسابقات آثار چاپی، گفت:‌ حدود 15 داور اعلام آمادگی کرده بودند و در یک جلسه عالی داوری، صلاحیت برخی از این داوران تأیید شد و آنها به لیست داوران این دوره از جشنواره مسابقات آثار چاپ افزوده شدند؛ البته از تمام داورانی که در دوره‌های پیشین حضور داشتند، برای حضور در این دوره از مسابقات جشنواره دعوت به عمل آمد.

رحیمی یگانه ادامه داد: در کنار میزان شرکت‌کنندگان، مهمترین تفاوت این دوره از جشنواره داوری‌ آثار است. زیرا لیست داوران در سایت وجود دارد و از سوی دیگر معیارهای داوری نیز مشخص و معین شده‌اند، همچنین آثاری که ارائه شده‌اند، مشخص هستند که در چه گروه‌هایی ثبت‌نام کرده‌اند.

* ابوالحسنی: جشنواره صنعت چاپ به شناخت پتانسیل‌های کشور کمک می‌کند

در ادامه احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران با اشاره به اهداف برگزاری اینگونه از جشنواره‌ها، بیان داشت: مسئولان برگزاری هر جشنواره‌ای به دنبال دستیابی به اهدافی هستند. اولین هدف هر جشنواره تقدیر از کسانی که در آن عرصه اقدام به نوآوری کرده‌اند. دومین هدف آن ایجاد زمینه برای حضور افراد بیشتر جهت فعالیت در آن عرصه است.

وی افزود: در وهله سوم نیز هر جشنواره‌ای توانایی تولیدات داخلی یک کشور را به نمایش می‌گذارد. صنعت چاپ هم از جشنواره‌ای دیگر مستثنی نیست و برگزاری این جشنواره کمک می‌‌کند تا ارزش محصولات به نمایش گذاشته شود و پتانسیل‌های چاپی کشور در معرض دید قرار گیرد.

ابوالحسنی با اشاره به تغییرات انجام شده در این دوره از مسابقات آثار چاپی، عنوان کرد: در چهاردهمین دوره از جشنواره صنعت چاپ اتفاقات مهم و خجسته‌ای رخ داده است. دبیرخانه دائمی جشنواره صنعت چاپ تشکیل شد، همچنین در این دوره برگزارکنندگان جشنواره با بهره‌گیری از تجربیات کشورهای دیگر تغییراتی در بخش‌های مسابقات و داوری‌ها به وجود آوردند.

وی افزود: در این شرایط به راحتی می‌توانیم بگوییم که آثاری که منتخب می‌شوند، تحت تأثیر هیچ شخص و یا گروهی نیستند و داوران جشنواره بر اساس معیارهای اعلام شده نسبت به برگزیدن این آثار اقدام کرده‌اند. از سوی دیگر تمامی مراحل ثبت‌نام به صورت آنلاین انجام شد و تمامی شرکت‌کنندگان حقیقی و حقوقی به راحتی از طریق رجوع به وب سایت جشنواره قابل شناسایی بودند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها