امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14744
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۵
تعداد بازدید: 112
امیر میمنت‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون در سال جاری اظهار داشت: ...

امیر میمنت‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون در سال جاری اظهار داشت: در سه ماه اول امسال صدور ضمانت نامه نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 2 برابری دارد و این روند قطعا ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون با بیان اینکه ضمانت‌نامه‌های صادر شده در بخش کشاورزی بیش از سایر بخش‌ها است، گفت: این ضمانت نامه‌ها در بخش‌های صنعت،‌ معدن، خدمات کشاورزی و سایر بخش‌ها صادر می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه 40 درصد ضمانت‌نامه‌های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی صادر شده است، بیان داشت: با توجه به اینکه بخش کشاورزی بیشتر در استان‌های محروم بوده و دارای تملک سرمایه نیستند و نمی توانند ضمانت‌های بانکی را تامین کنند برای رفع مشکل به صندوق معرفی می‌شوند.
میمنت آبادی تصریح کرد: بازدهی در بخش کشاورزی سریعتر بوده و نیاز به سرمایه‌های کلان مانند دیگر بخش‌ها ندارد و به طور طبیعی امکانات بالقوه وجود دارد.
مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون با بیان اینکه نیروی انسانی و دیگر عوامل برای کشاورزی در استان‌ها فراهم است، عنوان کرد: در مناطق محروم و اقشار متوسط بیشتر نیاز به وثیقه برای دریافت تسهیلات دارند و به همین دلیل به صندوق مراجعه می‌کنند.
وی افزود: بیشتر افراد در این بخش سند سهل‌البیع شهری ندارند و به همین دلیل نمی‌توانند از تسهیلات بانکی بهره‌مند شوند.
به گزارش فارس تا پایان اردبیشهت ماه سال جاری نزدیک به  35 میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای شرکت‌های تعاونی صادر شده است.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار