امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147440
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت‌الاسلام شیخ ابراهیم زاکزاکی، رهبر شیعیان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت‌الاسلام شیخ ابراهیم زاکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه صبح امروز (سه‌شنبه 28 بهمن‌) با حضور در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

در ابتدای این دیدار، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن ابراز تأسف از شهادت سه تن از فرزندان شیخ ابراهیم زاکزاکی در راهپیمایی روز قدس امسال، گفت: در جریان از دست دادن سه فرزندتان، بسیار متأثر شدم، امّا واکنش شما به گونه‌ای بود که می‌توان این عمل را مصداقی از پیروی خالصانه از پروردگار جهانیان و اهل بیت(ع) عنوان کرد.

وی واکنش شیخ ابراهیم زاکزاکی در پی از دست دادن فرزندانش را از مصادیق بارز و واضح حرکت در مسیر مکتب اهل بیت(ع) برشمرد و اظهار کرد: دفاع از حق مظلومان و یاری رساندن به مستضعفان عملی است که همواره جنابعالی نسبت به آن تأکید دارید و به طور قطع، منجر به پویایی و ایجاد انگیزه میان مسلمانان این کشور شده است.

ابراهیمی‌ترکمان گفت: آزمایش انسان های راستین یک سنت الهی است که شیخ ابراهیم زاکزاکی در جریان از دست دادن فرزندانش، با صبر و خویشتن‌داری و تاسی به مکتب اهل بیت(ع) در این مسیر سربلند بیرون آمده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در روایات آمده که بلا خود سبب تکامل انسان می‌شود و اگر انسان نسبت به آن صبر پیشه کند، خداوند پاداش بسیاری به او خواهد داد؛ به این دلیل که پس از نازل شدن بلا، خداوند دریچه‌ای به روی انسان می‌گشاید که می‌تواند انسان را به حقایق اصلی نزدیک کند.

رهبر شعیان نیجریه با اشاره به پیوستن افراد زیادی به نهضت اسلامی در نیجریه، گفت: به هنگام از دست دادن فرزندانم، افراد زیادی به نهضت اسلامی پیوستند که این رویداد بزرگ نشانگر بهره‌گیری از تعالیم اهل بیت(ع) در میان مسلمانان نیجریه است.

وی ادامه داد: طرح دشمنان اسلام بر این است که مکتب اهل بیت(ع) در نیجریه رشد و گسترش نیابد، امّا غافل از آن هستند که من سه فرزند خود را تقدیم به این راه نورانی و مبارزه در راه خدا و مقابله با استکبار و استعمار کرده‌ام.

شیخ ابراهیم زاکزاکی به بهره‌گیری مسلمانان از نیروی اندیشه در مبارزه با استکبار، اشاره کرد و گفت: دشمنان اسلام در همه حال از خشونت استفاده کرده‌اند، امّا مسلمانان با توکل به خدا و  استفاده از نیروی اندیشه و تفکر در مسیر اهل بیت(ع) ثابت قدم بوده اند.

وی ادامه داد: متأسفانه توسعه فرهنگ غیردینی یکی از طرح‌هایی است که هم‌اکنون در نیجریه درحال اجرا است، لذا درصدد آن هستیم با رویکرد فرهنگی و هنری در ترویج اسلام براین طرح غلبه کنیم.

رهبر شیعیان نیجریه در پایان تأکید کرد: امروز، بیش از پیش نیازمند راهکارهای مدون در مسیر معرفی اسلام حقیقی در جامعه نیجریه هستیم تا شاهد افزایش روزافزون مسلمانان همراه با نمایش مکتب اهل بیت(ع) در میان آنان باشیم.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها