امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147459
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۹
تعداد بازدید: 61
محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این ...

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این سؤال که در کنار تأکید به سازمان‌های مختلف دولتی برای اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری توصیه شما به مردم در راستای تحقق این سیاست‌ها چیست، گفت: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دو نوع عام و خاص است.

وی افزود: اگر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و برخی دستگاه‌ها را به عنوان مخاطبان خاص در نظر بگیریم، قطعاً مردم به عنوان مخاطب عام این سیاست‌های کلی مورد توجه مقام معظم رهبری بوده‌اند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: نمی‌شود اقتصاد یک کشور را در برابر تکانه‌هایی که به آن وارد می‌شود، مقاوم کرد، مگر اینکه اقتصاد از یک بن و ریشه قوی و گسترده برخوردار باشد.

نوبخت بیان داشت: مردم می‌توانند این ریشه گسترده را در کشور ایجاد کنند و از این جهت اقتصاد مقاومتی نوعی اقتصاد مردمی است که با مشارکت و همکاری همه مردم شکل می‌گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور افزود: بنابراین انتظار می‌رود همچنان که دستگاه‌های مسئول و اجرایی و اداری در حال دنبال کردن اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی هستند، مردم خوب و ملت با فرهنگ و فهیم که طی 36 سال گذشته درک و فهم خود را از مسائل به خوبی نشان داده‌اند و همچنین نشان‌ داده‌اند که جلوتر از دولتمردان حرکت می‌کنند، ان‌شا‌ءالله در این راستا هم برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پیشگام‌تر از بخش دولتی باشند.

وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا خانوارهای با درآمد ماهانه بیش از 2.5 میلیون تومان از دریافت یارانه نقدی حذف می‌شوند، گفت: در رابطه با این موضوع باید تا هفته آینده تحمل کرد که مجلس در جلسه علنی چه خواهد کرد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها