امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147468
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در نشست خبری صبح امروز خود با خبرنگاران، 

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در نشست خبری صبح امروز خود با خبرنگاران،  که در محل وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه امسال همانند سال‌های گذشته مردم از همه اقوام و گروه‌های سیاسی مختلف در راهپیمایی 22 بهمن حضور پرشکوهی داشتند، اظهارداشت: ما به نوبه خود از حضور مردم که به ندای مقام معظم رهبری لبیک گفتند تشکر و قدردانی می‌کنیم.

سخنگوی وزارت کشور گفت: این حضور پرشکوه مسئولیت مسئولین و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی را سنگین‌تر می‌کند.

امیری تصریح کرد: هیچگونه گزارش سوء امنیتی در هیچ جای کشور در مرزها و داخل کشور و ایام دهه فجر گزارش نشد و این امری بسیار شایسته است که امنیت در کشور ما برقرار است.

وی با اشاره به کشف یک باند ضدانقلاب در استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این کشف از برکات دهه مبارکه فجر است که با همکاری نیروی انتظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت اطلاعات اتفاق افتاد.

سخنگوی وزارت کشور در ادامه افزود: همانطور که وزیر اطلاعات اعلام کرد در یک اقدام هماهنگی که در استان سیستان و بلوچستان داشتند مقدار زیادی مواد انفجاری، مقدار قابل توجهی بمب آماده انفجار، تعداد زیادی نارنجک و اسلحه کشف شد و قاتلین و عوامل ترور‌های چند ساله اخیر که با پاسگاه‌ها درگیری داشتند و موجب ناامنی را در این استان فراهم کرده بودند، دستگیر شدند که مراحل تحقیقات از افراد دستگیر شده ادامه دارد.

امیری یادآور شد: در ایام دهه فجر 4 هزار و 500 ماشین خدمات شهری بین مناطق محروم و کمتر توسعه یافته توزیع شد که همه محصول داخلی بود و این کار در 6 سال گذشته بی‌نظیر بود.

وی گفت: این کار که در رابطه با خدمات شهری مفید و موثر است باعث رونق تولید داخلی شد.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به نمایشگاه شهرداری‌ها و بهداری‌ها اظهار کرد: این نمایشگاه از تاریخ 2/12/ 93 الی 5/12/93 در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار می‌شود که 4 نمایشگاه مدیریت شهری، روستایی و همچنین دستاورد شهرداری‌ها و بهدار‌یها در این نمایشگاه ارائه و هدف از این نمایشگاه ارائه آخرین دستاوردهای شهرداری‌ها و بهداری‌ها است تا با اطلاعاتی که در آنجا داده می‌شود از توان همدیگر استفاده کنند.

وی در ادامه این نشست خبری از حضور وزیرکشور تاجیکستان در کشورمام خبر داد و گفت:  وزیر کشور تاجیکستان در راس هیأتی امروز 29 بهمن به دعوت رحمانی فضلی وزیر کشورمان به ایران سفر می‌کند. کشور ما با تاجیکستان منافع مشترکی در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی دارد.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به موافقتنامه‌ای با کشور تاجیکستان تصریح کرد: در این سفر موافقتنامه‌ امنیتی و انتظامی بین دولت ایران به نمایندگی رحمانی‌فضلی وزیر کشور و سرلشکر رحیم‌زاده وزیر کشور تاجیکستان نهایی می‌شود.

امیری با تشریح برنامه‌های این ملاقات خاطرنشان کرد: عمده برنامه‌های این ملاقات بررسی زمینه‌های بیشتر همکاری دو کشور است و همچنین وزیر کشور تاجیکستان با سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی ملاقات خواهد داشت، همچنین از دانشگاه پلیس و برخی از مراکز انتظامی نیز بازدید می‌کند.

سخنگوی وزارت کشور همچنین از برگزاری نشست مشترک دو روزه اقتصاد مقاومتی در سوم و چهارم اسفند‌ماه سال جاری با تاکید بر نقش استانداری‌ها خبر داد.

در این همایش استانداری‌ها و سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه و سفرای کشورهای همسایه حضور خواهند داشت و راهکارهای اقتصاد مقاومتی و همکاری لازم بین ما و کشورهای همسایه به بحث و تبادل‌نظر گذاشته خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به شهادت رساندن قاضی دادگاه شهرستان روانسر خاطرنشان کرد: در تاریخ 21 بهمن ماه سال جاری قاضی دادگستری شهرستان روانسر کرمانشاه توسط شخصی با اسلحه گرم به شهادت رسید.

وی افزود: بررسی‌های انجام شده حکایت از این دارد که موضوع امنیتی و سیاسی نیست و ضارب شرور بوده است و پرونده‌ای در دادگستری روانسر داشته است.

امیری یادآور شد: در اولین فرصت ضارب دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت و به حکم قضایی بازداشت شد.

وی گفت: در حوزه امور زنان که به همت فرهمند پور مشاور وزیر در امور زنان است توسعه سند امنیت زنان و کودکان در روابط اجتماعی که موضوع ماده 227 برنامه توسعه بوده است، با مشارکت دستگاه‌های ذیربط به اتمام رسیده و جهت بررسی به معاونت امور زنان ریاست جمهوری ارسال شده که در صورت تائید تقدیم دولت خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت یازدهم پیگیری و جلوگیری از ساخت و ساز مجاز در حریم شهری است یادآور شد: حاشیه‌نشینی یکی از معضلات شهرهای بزرگ است که از عوامل بزهکاری و ناامنی در جامعه است لذا جلوگیری از این ساخت و سازها و تصرف غیرقانونی املاک دولتی و غیردولتی در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است.

امیری در ادامه سخنان خود اظهار داشت: موضوعی که در هفته گذشته شاهد آن بودیم ریزگردها بود که این موضوع در یک بستر زمانی 10 الی 15 ساله اتفاق افتاده است و این پدیده نادر باعث شد مردم در شهرهای مختلفی دچار مشکلات شوند که وزیر کشور جهت بررسی نجار را به عنوان رئیس سازمان مدیریت استان کشور به استان خوزستان فرستادند و قرار شده است سازمان مدیریت بحران گزارش این موضوع را تهیه و در اختیار ما قرار دهد.

سخنگوی وزارت کشور همچنین از پیشنهاد روزهای هفتم و چهاردهم اسفندماه 94 برای برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان رهبری به شورای نگهبان خبر داد.

سخنگوی وزیر کشور با بیان اینکه باید با موضوع ریزگردها واقع‌بینانه برخورد کنیم اظهار کرد: نباید از یک پدیده طبیعی استفاده سیاسی شود و مسئولین همت جدی جهت برطرف شدن آن را انجام دهند که نیاز به کار علمی و اقدامات کشورهای دیگر هم است؛ همچنین وزارت خارجه پیگیری‌های لازم در این زمینه را به عمل می‌آورد.

امیری با اشاره به برگزاری همایش استانداران در روز گذشته خاطرنشان کرد: در این جلسه چیت‌چیان وزیر نیرو مطالبی را در خصوص مصرف آب در کشور بیان کرد و گفت‌ که اگر مراقب نباشیم این موضوع به یک مشکل تبدیل می‌شود. در این جلسه چیت‌چیان در رابطه با مدیریت مصرف آب تأکید داشت در مصرف آب آشامیدنی و کشاورزی فرهنگ‌سازی شود.

سخنگوی وزارت کشور افزود: در این همایش از استانداران خواسته شد که شورای آب استان‌ها تشکیل و تصمیمات علمی درباره مدیریت آب و الگوی صحیح مصرف گرفته شود.

امیری با اشاره به همایش استانداران اظهار کرد: یکی دیگر از مهمانان این جلسه قائم‌مقام دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر بود که گزارشی از اقدامات انجام شده در این حوزه داد.

وی خاطرنشان کرد: جزیری در این جلسه اعلام کرد 70 درصد تریاک دنیا از افغانستان تأمین می‌شود که مرز مشترکی با کشور ما دارد و یک تهدید بوده و سومین تهدید حیات بشری موادمخدر است. همچنین دومین عامل مرگ در کشور را استفاده از موادمخدر دانست.

سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه روز گذشته در ارتباط با باندی که کشف شده بود گفت این باند تا به امروز صد نفر را به شهادت رسانده، 70 نفر را مجروح کرده و از عوامل ترورها از سال 86 تاکنون بوده است.

امیری با اشاره به جلسه روز گذشته خاطرنشان کرد: تأکید رحمانی در این جلسه بحث بی‌طرفی برگزار کنندگان انتخابات سال آینده بود و معتقد است که آنچه مهم می‌باشد، برگزاری انتخابات باشکوه، شفاف و روشن است.

وی با اشاره به سخنان روز گذشته وزیر کشور تصریح کرد: رحمانی‌فضلی در این جلسه معتقد بود به هر کاندیدا از هر جناح و حزبی نگاه مساوی داشته و از هیچ گروه سیاسی جانبداری نمی‌شود و تأکید داشت که استانداران با مردم گفت‌وگوی صادقانه داشته باشند و تصمیمات دولت را با منطق برای مردم بازگو کنند چرا که مردم حق دارند از تصمیمات دولت و منطق آن آگاه شوند.

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: در جلسه روز گذشته وزیر کشور از استانداران درخواست کرد که از ایجاد حواشی انتخابات به دور باشند و بر ادامه همدلی با نماینده ولی فقیه، اعضای شورای تأمین استان‌ها تأکید داشت.

همچنین بر ارزش‌گذاری اعتقادات دینی مردم و برنامه‌ریزی دقیق برای اقتصاد مقاومتی از دیگر بحث‌های دیروز همایش استانداری‌ها بود.

وی در پایان گفت که استاندار مرکزی هنوز مشخص نشده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها