امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147471
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی صبح چهارشنبه در دیدار با نخبگان و اعضای هیئت علمی ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی صبح چهارشنبه در دیدار با نخبگان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ ها در پاسخ به برخی پیشنهادات، گفت: پیشنهاد کمک به نخبگان از سوی نخبگان لرستان خوب است و پیگیری می کنم. انشا‌الله بخشی را در دستگاه قضا راه اندازی می‌کنیم تا مکانی برای حضور نخبگان داشته باشیم، به خانم دستجردی که مشاور بنده هستند هم می‌گویم با نخبگان زن تعامل داشته باشند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه در مورد حقوق بشر صحبت کرد و گفت: ادیان دینی آمده اند راه بشر را هموار کنند و انقلاب هایی که در کشورها به خصوص در ایران رخ داد همان احیای حقوق بشر بوده است. این در حالی که کشورهای مدعی حقوق بشر خودشان ظالمانه ترین اقدامات علیه بشر را انجام می دهند.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: اینجا چند بحث مطرح می شود آیا ما می توانیم انسان را بشناسیم برای آن حق قایل باشیم؟

وی افزود: یکی از ایرادات آنها به قوه قضاییه ایران این است که چرا جلوی همجنس گرایی را گرفته اید؟

شنیدم یکی از روشنفکران غربی بعد از جسارت به پیامبر گفته که حق داشتند توهین کنند! ما می گوییم تکلیف حق چیست که تا هر کجا حتی بالاترین معیارهای ضد اخلاقی پیش برود.

رئیس دستگاه قضا در ادامه گفت: آنها در حقوق بشر می گویند حق را می پذیریم تا جایی که اضرار به غیر نکند. سوال این است که آیا توهین به انبیاء اضرار به غیر نیست؟ اگر به روح و روان و ارزش های انسانی ضرر برسانیم مشکلی ندارد؟ بسیاری از انسان ها ضررهای معنوی و غیر مادی برایشان مهم و نگران کننده است

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: آیا انسانها می توانند اختیاری سلب حیات خود کنند؟ اگر کسی به اختیار خودش خودکشی کند حق دارد؟

وی افزود: مثلاً نظام تربیت و آموزش و پرورش اجباری مطرح است، پدری بگوید نمی خواهم فرزندم مدرسه برود! در نظام لیبرالی چه می گویند؟ یکی از غربی ها می گفت این هزینه برای آموزش ها بیهوده است.

وی گفت: بدترین استفاده از حقوق بشر را خود آنها انجام دادند از جنگ ویتنام و آثار بمباران ها تا فلسطین و غزه و بعد هم لشکر کشی به عراق که بعد فهمیدند عراق سلاح کشتار جمعی ندارند. حالا داعش که خودشان خلق کردند و بی اعتنایی به رای مردم بحرین نشان دهنده نقض حقوق بشر هستند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: علیه قوه قضاییه حرفهایی می زند و ایران را ناقض حقوق بشر می دانند.

وی افزود: در عربستان خانم ها حق رای و رانندگی ندارند. بعد هم پادشاه فوت می کند اوباما می رود عربستان می گوید دوستان ما هستند و با اختاپوس رسانه ای پمپاژ می کنند که حامی حقوق بشر هستند، آمریکایی ها قبل انقلاب حامی فرعون ایران بودند و بعد هم کودتا خواستند بکنند.

رییس قوه قضاییه در ادامه گفت: در اعلامیه عجیب و غریب حقوق بشر آمده است که انسان کرامت ذاتی دارد و همین اساس آزادی است حالا سوال این است یعنی چی؟ یعنی فرقی ندارد انسان مانند دیوار باشد یا حقیقت؟

آیت‌الله آملی لاریجانی تأکید کرد: برخی فیلسوفان می گویند ما دنبال نظام فکری هستیم که درون آن مهم نباشد انسان چیست؟ البته این سخن نادرست است. اگر انسان ماده صرف است و فهم و احساساتش یک تابع است پس کرامت ذاتی آن چیست؟ آیا انسانی که روح الهی درون آن دمیده شده با انسان حقوق بشری یکی است؟

وی گفت: مساله دوم این است که آیا دنیای غرب می تواند تصورات و تفکرات خود را به همه زمین تعمیق کنند؟ هر چند همه تصویب کردند اما آیا این تصور با دیدگاه لیبرالی خودشان می سازد ؟

مثلا آزادی انسان در انتخاب همسر در حالی که در بسیاری از کشورها همجنس گرایی را همسری رسمی می دانند!

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها