امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147476
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی گرجی رئیس مرکز علوم اعصاب دانشگاه مونستر و رئیس چهارمین کنگره ایمنی راه‌

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی گرجی رئیس مرکز علوم اعصاب دانشگاه مونستر و رئیس چهارمین کنگره ایمنی راه‌ ها به ضربه‌های وارده به سر انسان اشاره کرد و گفت: یک ضربه خفیف به محل اتصال گردن و جمجمه فرد را به کما می‌فرستد.

وی تاکید کرد: این ضربه به نقاط دیگر سر ممکن است به مرگ چند هزار سلول مغزی بینجامد و موجب اختلالات متعدد مغزی شود.

گرجی به لزوم استفاده از کلاه ایمنی برای کودکان هنگام دوچرخه سواری، بستن کمربند ایمنی در اتومبیل و استفاده از صندلی ویژه کودکان در خودروها تأکید کرد و گفت: اگر این موارد رعایت شود تعداد معلول‌ها و کشته‌های حوادث ما به شدت کاهش می‌یابد.

وی تعداد مجروحان ناشی از تصادفات را در ایران سالانه 300 هزار نفر عنوان کرد و گفت: طبق برآوردها 30 تا 50 هزار نفر از این افراد دچار معلولیت ذهنی یا جسمی می‌شوند که تا آخر عمر با آنها همراه است.

رئیس چهارمین کنگره ایمنی راه‌ها  همچنین خاطرنشان کرد: 90 درصد علت قطع نخاع در ایران تصادفات است.

وی درخصوص تعداد کشته‌ها و مجروحان کشور آلمان، گفت: اکنون در آلمان سالانه حدود 3 هزار و 600 نفر جان خود را در حوادث رانندگی از دست می‌دهند و 25 هزار نفر نیز مجروح می‌شوند.

گرجی ادامه داد: از 25 هزار مجروح آلمانی، 2500 نفر آنها دچار معلولیت می‌شوند.

رئیس چهارمین کنگره ایمنی راه‌ها  تاکید کرد: اگر تمام دستگاه‌های مختلف کشور با یکدیگر همکاری داشته باشند می‌توان تعداد کشته‌های تصادفات را در 4 سال به شدت کاهش داد.

وی با بیان این موضوع که برای امدادرسانی در حوادث باید مردم با یک دستگاه و شماره تلفن تماس بگیرند، گفت: سردرگمی درخواست امداد می‌تواند موجب افزایش تلفات شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها