امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147479
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 22
غلامحسین مؤید حسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: ما تصور می‌کردیم که با تغییر دولت ...

غلامحسین مؤید حسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: ما تصور می‌کردیم که با تغییر دولت مجموعه& zwnj;هایی که وزارتی نیستند مانند مناطق آزاد، سازمان‌ محیط زیست، سازمان استاندارد و ... که قدرت زیادی دارند پاسخگوتر می‌شوند اما عملاً هم‌اکنون دیده می‌شود که به این شکل نیست.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس افزود: سازمان‌هایی که به عنوان معاونت رئیس جمهور هستند انتقادپذیری کمی دارند ضمن آنکه پاسخگو هم نیستند.

وی گفت: تصور می‌کنم در برنامه 6 توسعه باید چاره‌ای برای این قبیل نهادها اندیشیده شود تا نظارت پذیر باشند و در برابر مردم و مجلس پاسخگو باشند.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بحرانی شدن معضل ریزگردها در کشور، اضافه کرد: در خصوص ریزگردها اینکه گفته شود سازمان محیط زیست کاری انجام نداده‌‌ است غیر منصفانه است، البته در عین حال نیز نمی‌توان گفت که محیط زیست اقدام قابل توجه و قابل ملاحظه‌ای را برای رفع این معضل صورت داده است.

حسینی صدر همچنین با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور به کشور عراق برای رفع معضل ریزگردها به صورت منطقه‌ای بیان داشت: این سفرها باید پیش‌ از اینها صورت می‌گرفت.

وی با بیان اینکه امسال شرایط کیفی هوای شهرهای استان خوزستان بحرانی‌تر شده است، گفت: انتظار می‌رود مسئولان با جدیت بیشتری این مسئله را پیگیری کنند.

این نماینده مردم در خانه ملت در خصوص دیدار اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس با رئیس سازمان محیط زیست، خاطرنشان کرد که نگرانی‌های اعضای فراکسیون محیط زیست به رئیس سازمان محیط زیست انتقال داده شده است اما شاید در آینده فرصتی شود که با ابتکار در این باره جلسه‌ای برقرار شود.

حسینی صدر یادآور شد: در برنامه ششم توسعه که در مجلس مطرح خواهد شد جمعی از نمایندگان راه حال کارشناسی ارائه خواهند داد تا مدیریت مجموعه‌هایی که تحت نظارت مجلس نیستند موظف به پاسخگویی باشد و در صورتی که مجلس از توضیحات این دسته از مسئولان قانع نشد به ریاست جمهوری مبنی بر جا به جایی مسئولان این چنینی تذکر داده شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها