امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 147492
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 83
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس دولت آمریکا در یادداشتی با موضوع «مقابله با تروریسم»، گسترش و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس دولت آمریکا در یادداشتی با موضوع «مقابله با تروریسم»، گسترش و توسعه ارزش& zwnj;های غربی را راهی برای مقابله با اینگونه اقدامات خشن دانست.

باراک اوباما در این یادداشت که در نشریه لس‌آنجلس تایمز منتشر شده، نوشته است: «آمریکا پیشرفت‌های خوبی در مقابله با تروریسم کسب کرده است. ما هسته رهبری القاعده را نابود کردیم و امنیت داخلی آمریکا را توسعه داده و مانع از حمله‌ای گسترده به اندازه حمله 11 سپتامبر شدیم».

وی در ادامه با بیان اینکه با این حال «تهدیدات» علیه آمریکا در حال گسترش است، نوشته است: «در سوریه و عراق داعش غیرنظامیان بیگناه را به قتل رسانده و گروگان‌ها را از جمله گروگان‌های آمریکایی کشتند و وحشیگری خود را به لیبی هم گسترش دادند، جایی که قتل مسیحیان مصری در آن انجام شد. در ماه‌های اخیر ما شاهد حملات کشنده‌ای در اوتاوا، سیدنی،‌پاریس و کپنهاگ بوده‌ایم».

رئیس جمهور آمریکا همچنین به حملات طالبان پاکستان و حملات تروریست‌های بوکوحرام و الشباب در کشورهای آفریقایی اشاره کرد.

اوباما نوشت: «در مقابله با این چالش،‌ ما در داخل کشور و در سطح بین‌المللی باید متحد باشیم. می‌دانیم که تنها بکارگیری ارتش و نیروی نظامی نمی‌تواند مشکل را حل کند. باید با تندروهای خشن، عاملان تبلیغات و پروپاگاندا، عاملان جذب نیرو و افراد کمک کننده به آنها که شاید مستقیما خودشان در اقدامات تروریستی دخالت نداشته باشند اما دیگران را افراطی،‌بسیج و تحریک می‌کنند، برخورد شود».

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین تصریح کرد: «گروه‌هایی شبیه به القاعده و القاعده یک تفسیر منحرف از دین دارند که توسط اکثریت قریب به اتفاق مسلمانان جهان رد شده است. جهان باید به رساندن صداها و نظرات روحانیون و دانشمندان مسلمانی که ماهیت درست و واقعی اسلام را آموزش می‌دهند، ‌ادامه دهد. ما می‌توانیم شهادت و گواهی‌های افراطیون سابق که می‌دانند چگونه تروریست‌ها به اسلام خیانت می‌کنند، انعکاس دهیم. می‌توانیم همچنین به کارفرمایان و جوانان مسلمان کمک کنیم تا با کار با بخش خصوصی ابزارهای رسانه‌های اجتماعی ایجاد کنند تا با روایت‌های افراطگرایانه موجود در اینترنت مقابله کنند».

وی در بخش دیگری از این یادداشت در توصیه و نسخه‌پیچی برای مقابله با اقدامات تروریستی، خواستار توسعه ارزش‌های فرهنگ غربی مبتنی بر «پلورالیسم» شد.

رئیس‌جمهور آمریکا در این یادداشت همچنین به مشکلات مسلمانان در آمریکا اذعان کرده است: «هنوز نمی‌دانیم چرا سه فرد جوان، که آمریکایی‌های مسلمان بودند، بی‌رحمانه در چپل هیل کارولینای شمالی کشته شدند. اما می‌دانیم که بسیاری از آمریکایی‌های مسلمان در سرتاسر کشور، نگران و هراسان هستند. آمریکایی‌ها با هر عقیده و پیشینه‌ای باید در کنار این جمعیت عزادار ایستاده و تأکید کنند که هیچ‌کس نباید به واسطه کسی که هست، ظاهری که دارد یا آنچه می‌پرستد، هدف قرار گیرد.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها